Sevimli Tüylüler

Merhaba benim adım Melis. Sevimli Tüylüler dediğim köpekler oluyor. Ben bugün sizlerle köpekler hakkında konuşmak istiyorum.

İnsanların Köpeklere Olan Kötü Davranışları

1.Bazı kişiler sırf çocukları eğlensin diye köpeği bebekken alıyor ve köpek yaşlanıp oyun oynayamayacak yaşa gelince köpeği sokağa atıyorlar.

2.İnsanlar bakmak için alıyorlar ve bir süre sonra sıkılıp köpeği sokağa atıyorlar.

3.Çoğunlukla köpeğe maması dışında ev yemekleri yedirince hem obez oluyor hem de sık sık hasta olabiliyor.

4.Köpek tek bir yaramazlık yapınca köpeği dövüyorlar.

ŞU ANDA BEN SİZDEN SAKATLANMIŞ YA DA YARALANMIŞ KÖPEKLERE YARDIM ETMENİZİ İSTİYORUM. AYRICA SİZDENDE KÖPEKLERE BÖYLE DAVRANMANIZI HEM ONAYLAMIYORUM HEM DE İSTEMİYORUM!

Size kendi köpeğimle ilgili bir anımı anlatmak istiyorum.

İlk başta benim köpeğimin adı Carlos. Şu anda 9 aylık. Ben Carlos´u 4 aylıkken aldım ve sahiplendim. Beni ilk gördüğünde her tarafımı yalamıştı. O gün ben köpeğim olcak diye çok mutluydum ve çok heyecanlıydım. Sonraki günler boş vakitlerimde onunla oyunlar oynadım, yorulunca ikimizde salondaki koltuklardan birine yattık. O gün gece uyandığımda Carlos diğer tarafımda yatıyordu. Sabah uyandığımda Carlos´u üstümde gördüm, rahatsız etmemek için yerimden kalkmadım yatmaya devam ettim. Bir süre sonra üstümden indi ve ben de kalktım. Kalkınca bu sefer üstüme atlamaya başladı. Kucağıma aldım, kucağıma alınca 2 dakikada uyudu.Bende onu minderinin üzerine bıraktım.Halada beraber yatıyoruz ve sabah kalkınca üstüme atlıyor. Ama artık taşıyamıyorum ama gel deyince geldiği için koltuğun üzerine yatırıyorum. Carlos´un cinsi Golden. Şu anda 9 aylık olmasına rağmen birçok şey biliyor. (gel, git, çık, sürün, yuvarlan, yat, otur, dön, zıpla, koş, yakala, ye, pati ver, kalk, bekle, yeme, utan).

Yanlış bir şey yaptığı zaman hayır denmesi, uyandır, ”Melis´i bul”, tut, beni bekle, yavaşla, araba geldiğinde kenara, arka patiyi ver, aşağı in, terliğimi getir, bırak) Şu anda o kadar çok komut yazdım ki ben bile şaşırdım. Genelde aralarında sadece (gel, çık, otur, yat, koş, kalk pati ver, arka patiyi ver, bekle, yeme, ye) bunları kullandığım için diğerleri aklıma gelmiyordu. Bu arada Golden´lar dünyanın 3. en akıllı köpeğiymiş. Bir aralar merakımdan bakmıştım. Benim önceden bir tane de Labrador´um vardı. O da çok akıllıydı. Ama diğer arkadaşlarıyla serbest bir şekilde dolaşırken birden yola  fırladığı için araba çarptı bu yüzden de öldü. Bu köpeğimin adı da Tarçın´dı ama eğer Carlos mu Tarçın mı diye sorarsanız Carlos. Çünkü Calos daha akıllı ve komutları daha çabuk algılıyor. Ama ben yinede Tarçın´ı asla unutmam. Onun yeri bende ayrı.

 

(Visited 90 times, 1 visits today)