Slime Nasıl Yapılır?

 

 

Slime sıvı bir maddedir. Slime’ın farklı türleri ve farklı yapılışları vardır.Mesela diş macunu ile yapılan vardır;

birde borax ile yapılan slime vardır ; Bu slime borax tutkal,su,boya simler ile yapılmıştır.

bu slime guargam ,tutkal ,su ile yapılmıştır;

tıraş köpüğü , su,borax,boya,tutkal;

dolgu köpük , su ,tutkal,borax ,boya;

slime yaparken deterjan da kullanılabilir.

önce bir kap ,kaşık,alınır sonra tutkal kaseye dökülür,karışrırılır boya konur ve sonra su,ardından borax konulur,karıştırılır . Slime olmuş olur.

tutkal konulur , tıraş köpüğü konulur karıştırılır su eklenir boya konulur, borax konulur. Pofuduk slimemımız olmuş olur.

Tutkal konur,su ,boya,detarjan konulur . slimemımız olmuş olur.

tukal diş macunu ,azıcık su ve adından tuz konulur karıştırılır ,sıvı ise hala buzlukta

50 dk ya da 1 saat bekletin.O zaman katılaşıp slime haline geldiğini göreceksiniz, eğer gelmiyorsa daha da bekletin,o zaman da gelmiyorsa tun sayısını yükseltip karıştırın ama fazla karıştırın ve aynı zamanda da 20 veye 30 veya 40 dk da bir daha koyun . hala olmuyorsa slime bir tarafı eksik veya bir tarafı fazladır.

slime ile oynamak çok zevklidir . Ben bayılırım eminim sizde bayılacaksınız.

slime çok iyi stres attırır. Kapalı bir kutuya oynamadığınız zaman kaldırmalısınız. Eğer kaldırmazsanız siz oynamadan kurur. Slime yaptığınız zaman eğer  20 dk ya da 10 dk bekletebilirsiniz ve kıvamı daha daha daha daha daha güzel olur .Slime mı yaptıktan sonra da boyayı koyabilirsiniz. ama yaparken katmayacağınız anlamına gelmez  daha doğrusu istediğiniz gibi katabilirsiniz anlamına gelir. İçine boncuk  ya da taş  ya da sim ya da süs ya da yaldız koyabilirsiniz. Umarım benim slime anlatımı mı ve fotoğraflarımı beğenmişsinizdir.

(Visited 862 times, 1 visits today)