Survivor

Merhaba, Ben Dora.  Bu yazıda sizlere neredeyse herkesin izlediği bir yarışma programından bahsedeceğim. Sanırım böyle söylediğimde tahmin etmişsinizdir. Doğru cevap “Survivor”. Herkesin severek izlediği, başından ayrılmadığı, sürekli takip ettiği bir program Survivor. Türkçesi “hayatta kalan” anlamına geldiğinden dolayı yarışmanın ismi Survivor olmuştur. Yarışma, hayatta kalmak için verilen çabayı, yemeklerin değerini anlamayı sağlıyor. Survivor adası zorlu ve kıyasıya mücadelelerin olduğu bir yerdir. Aşırı zor etapları bulunan yarışmada doğal olarak sakatlanmalarda oluyor.

Eser West

 

Yarışmacılarından da birazcık bahsetmek istiyorum. En sevdiğim yarışmacı Eser West’ti. Ancak Eser henüz yarışmanın başlarındayken “açlığa tahammülüm yok” diyerek ayrıldı. Aşırı hızlı olan Eser, eğer Survivor’a devam edebilseydi birinciliği alacak kişiydi.

 

 

Şimdi gelelim geçen senenin şampiyonuna. 2015 yılının en hızlı yarışmacısı olan Avatar Atakan dövüşçüydü.

Bu senenin birincisi bence eski Beşiktaşlı İlhan Mansız. Eskiden futbol oynayan İlhan Mansız bu sene Survivor’da çok çevik ve çok hızlı. Bence Sema Apak ile finale çıkacaklar.

İlhan Mansız

Adı geçmişken Sema Apak’tanda bahsetmek istiyorum. Milli koşucu olan Sema Apak Survivor’da en çok yenen ve en az yenilen isimdir. Gerçekten oldukça hızlı bir yarışmacı. Gönüllüler takımını tutuyorum ve karşımıza Sema Apak çıkınca “tamam, yine sayı kaybettik” diyorum. Unut bunu Dora, diğer yarışları biz alırız diyorum ve değişen hiçbir şey olmuyor.   Sayı her zaman ünlüler takımına gidiyor.

Sema Apak

Bu kişilerden bahsetmişken 2 sene üst üste şampiyon olan Turbo Turabi’den bahsetmemek olmaz diye düşünüyorum. Laflarıyla iyice ünlenen ve oldukça hızlı bir yarışma geçiren Turabi, oyunlara her zaman “yeneceğim” diyerek girdi ve kazandı. Gözü her zaman finaldeydi, yani birincilikte. Survivor’a ilk geldiğinde konuşmalarında birinci olacağını dile getiriyordu ve de oldu.

Turbo Turabi

Son olarak bu sene Gönüllüler takımını başarılarıyla üste taşıyan Boksör Ogeday var. Ogeday’ın boyu gerçekten uzun ve bu onu bazen pozitif  bazen de negatif yönde etkileyebiliyor. Ancak Ogeday negatif durumu pozitif hale çevirmeyi genelde başarıyor.

Ogeday

Yarışmacılardan bahsettik ama oyunu kim yönetiyor? Tabi ki Acun Ilıcalı. Survivor’ın başından beri oyunu yöneten tek isim. Acun Ilıcalı’nın çok doğru kararlar verdiğini ve oyunu iyi yönettiğini düşünüyorum. Sunuculukta başarılı olduğunu birçok programda da görebiliyoruz.

 

Acun Ilıcalı

 

(Visited 110 times, 1 visits today)