Tatil

4 Temmuz 2015, evimde oturuyorum, bu kavurucu sıcak günlerden sonra aklıma tatil geldi, hemen düşünüp araştırmaya başladım, ister başka ülkeler olsun ister ülkemizde olsun bir kaç tatil yerine baktım, Maldivler, Çanakkale, Antalya vesaire. Yaklaşık yarım saat baktıktan sonra uykum geldi, ”aman sonra bakarım” diye odama geçip yatağıma uzandım, bu düşüncelerle uyudum.

Sonra gözlerimi açtım, bir bulut üzerinde duruyordum ve etrafımda beni daire şekilde çevrelemiş 4 tane kapı vardı. Biraz etrafa baktıktan sonra yukardan bir melek kadar güzel olan bembeyaz bir varlık geldi ve bana sordu. ”Tatile gidecek yerler mi arıyorsun?” biraz baktıktan sonra titreyerek evet cevabını verdim, sonra bana ”Bu kapıları görüyorsun, hepsinin ardında bir cennet misali tatil yerleri var, yalnız dikkatli ol sadece bir tanesini seçme hakkın var.” dedi. Etrafıma yavaşça baktım, ve birinci kapıya doğru yöneldim ve kapıyı açtım.

Ardında binlerce metre uzanan bir körfez vardı, burada her yemek bedavaydı ve su çok güzeldi, ilk görünüşten beni cazip etti. Yalnız biraz düşündükten sonra kapıdan çıkıp öbür kapıya doğru yol aldım ve sonraki odaya girdim. Bu odada ise karlı bir orman vardı, biraz yürüdükten sonra bu karlı ormanın ortasına bir oda vardı, ama yuvarlak şekilde ve camdan yapılmıştı, girdiğimde beni adeta şok eden bu odaya çoktan bayılmıştım, ama zaman kaybetmeden bu odadan da çıktım.

Üçüncü odaya girdim, burada ise bir metropoliten görüntüsü olan karanlık bir şehir vardı. İlk görünüşte burayı Batman’de olan Gotham şehrine benzetmiştim, biraz yürüdükten sonra bir apartmana geldim, cebimi yokladıktan sonra bir anahtar çıktı, apartmana girdim ve eve doğru gittim. Bu ev aynı hayallerimde olan güzel görüntüsü olan bir evdi, çok beğenmiştim. Fakat vakit kaybetmeden dördüncü odaya gittim. İlk girdiğimde bu zifiri karanlık bir odaydı, ne bir şey  görünüyor ne de bir şey his ediliyordu. Yavaşça adımlarımı yoklayarak yürümeye başladım, ve küçük bir ışık gördüm, burada bir ev vardı, eve anahtarımla girdikten sonra ailemi gördüm, bana gülümsüyor beni davet ediyorlardı, bu görüntüden sonra yüreğim burkuldu ve o kapıdan da çıktım.

”Kararımı verdim” dedim melek gibi olan varlığa, ”Ailem ile geçireceğim bu tatili dedim” ve uykumda

(Visited 14 times, 1 visits today)