Tatil mi???

Merhaba sevgili okuyucular. Bu bloğumda sizlere yazın gidilebilecek tatil yerleri hakkında yazacağım keyifli okumalar.
Bu yazı daha önceki tatillerinize göre daha eğlenceli daha keyifli geçirmeye ne dersiniz? Ülkemiz’in her bölgesinin ayrı ayrı gezilebilecek yerleri var. iyi okumalar…
1) Didim Aydın:
Aydın Ege Denizi kıyısında Didim, uzun kumlu plajları , berrak denizi, Didim’e sene boyu güneşli havası ile her anlamda mükemmel bir tatil yeridir. Daha çok yazlıkçıların akın ettiği bu tatil beldesinde otel fiyatları da hala çok uytgundur. Bu fırsatı kaçırmayıp Didim’e tatile gittiğinizde dünyaca meşhur Apollon toprağının kalıntılarını ziyaret etmeyi ve Didim’in en güzel plajı olan altın kumun sularında serinlemeyi unutmayın. Ve bol bol eğlenmeyi unutmayın. Fiyatları uygundur.
2)Eskişehir:
Eskiden Anadolu bozkırında sıradan bir şehir olan Eskişehir son yıllarda odun pazarında restore edilen tarihi Osmanlı evleri Avrupa kentlerini aratmayan pyzaj çalışmaları, heykelleri ve on binlerce öğrencinin hareketlendirdiği gece hayatıyla hafta sonları turların en popüler adreslerinden biridir. Öğrencisi bol olan şehirde fiyatlarda uygundur.
3) Amasra Bartın:
Deniz, kum güneş tatili denince her ne kadar akla Ege ve Akdeniz sahilleri gelse de, Karadeniz’in şirin beldesi Amasra plajıyla dikkat çekmektedir. Üstelik Amasra’da plajlardan çok daha fazlası var. 3ooo yıllık tarihi yemyeşil ormanlık alanları, mimarisiyle ilgi gören tarihi Amasra evleri ve elbette balık lokantalarını atlamamak gerek. Çok sayıda pansiyona ev sahipliği yapan Amasrada konaklamak oldukça uygundur.
4)Sığacık İzmir:
Seferi Hisar’ın Sığacık beldesi, mimarisi, organik ürünlerin bolca satıldığı pazarı, yöreye özgü yemekleri ve limanın hemen yanındaki uygun fiyatlı balık lokantalarıyla büyük ilgi görüyor. Birde ince kumu ve pırıl pırıl suyuyla Teos Plajında deniz keyfide olmazsa olmazlarındandır.
5) Gaziantep.
Güneydoğu Anadolu’nun en güzel kentlerinden birisi olan Gaziantep artık gurme turlarında en yeni ve en popüler adreslerinden birisidir. Dünya’nın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma mozaik müzesini gezdikten sonra Halil Usta ya da imam Çağdaşta kebapların kaçak ya da Güllüoğlu’nda baklavaların tadına bakın. Fiyatlar oldukça uygundur. iyi gezmeler
6) Gökçeada Çanakkale:
Ülkemizin en büyük adası olan Gökçeada henüz komşusu Bozcaada kadar popüler olmasa da doğal güzellikler açısından eksik kalır yanı yok! Halen az da olsa Rum kökenli nüfusun bulunduğu zeytinli ile Köleköy ve Tepe köy ibi köyleri, minareleriyle dikkat çekmektedir. 1oo km’yi aşan sahil şeridine en popüler plajlar ise Yıldız köy plajı ile rüzgar sörfü tutkunlarının tercih ettiği aydınlık plajı ve benzeri oldukça sevilmektedir.
7) İzmir- Foça:
İzmir’in sahil ilçelerinden olan Foça Ege kıyısının popüler kasabaları Ayvalık ve Alaçatı gibi çok sayıda taş, Rum evlerine ev sahipliği yapsa bile çok fazla tanınmamaktadır. Yeni konaklamadan tutun kafelere, balık restorantlarına ve günübirlik tekne turlarına kadar her şey uygun ve eğlencelidir.

kaynakça:
skyscanner.tr

(Visited 92 times, 1 visits today)