Tatilimi yazıyorum

meraba benim adım Elif
bu yazmda size tatilimi anlataçağım  tatilimi çok güzel geçirdim. .
ben tatil için anneannemin yanına gidiyorum. onun Altınoluk ‘ta evi var. Altınoluk neresi kısaca anlatayim Balıkesir e bağlı kazdağlarının temiz havasıyla unlü bir yerdir. denizi çok güzel arada dalgalı olsa da.
giderken çok heycanlanıyorum çÜnkÜ orda yazlık arkadaşlarım ve kuzenim var. onlarla beraber denize giriyoruz oyunlar oynuyoruz. en güzel sahil arkadaş kafenin yanındaki sahil. arkadaş kafede çok unlü bu arada kime sorsanız hemen gösterir 🙂 orda bir midyeci amca var çok güzel midye yapıyor hergün mutlaka 1 yada 2 tane yiyorum.

burası arkadaş kafenin sahili burda kuzenllerimle beraberim oyun oynuyoruz.

babam ve babür amcam (babası yani kuzenimin) bizi kuzenlerimle beraber kaz dağına çıkardılar orda tam tepeye çıkmasak da kahvaltı edilen bir yer var ismini hatırlayamıyorum ama suya girilen bir alanı var suyu buz gibiydi ama ben alışık olduğumdan rahat giriyorum 🙂 kuzenlerim annem babam babur eniştem girerken biraz titriyorlar 🙂 Bu resimde daha ayaklarımızı sokarken çekindi

babam bizi cundaya da götürdü t Türkiye ‘nin ilk boğaz köprüsüne sahip ordada çok güzel zamanlar geçirdim o anlardan resimlerim

annem her yola çıkışımızda  Altınoluğa yaklaştığımızda memleketimi seveyim ohh mis gibi diyor. ama bu sene çok yangın çıktı. çok sinirleniyoruz yangın çıkınca, insanlar dikkat etmiyorlar etraflarına zarar veriyorlar. zeytin ağaçları çok zor yetişirmiş ve çok değerliymiş annem ve anneannem onlara sahip çıkmamız gerektiğini söyler hep. anneannemin alt komşusunun zeytinlikleri var zeytinleri topluyor bizde ondan zeytin ve zeytin yağı alıyoruz çok lezzetli yapıyor.

size tatilimi anlattım umarım hepiniz oraları ziyaret ederziniz havası tertemiz denizide çok güzel. sahilde denize koşturan beyaz bir köpek görürseniz oda layladır :)) tabi annemde peşinden koşuyordur :))

ELİF ÜREN  4/A

 

(Visited 204 times, 1 visits today)