TEKNOLOJİ ÇELİŞKİSİ

  1. Merhaba arkadaşlar!Bu blog yazımda günümüzün konusu olan “teknoloji”den bahsedeceğim.Teknoloji geliştikçe ,kolaylıkta artıyor.Çok uzatmadan asıl konumuza geçelim.

TEKNOLOJİNİN OLUMLU YÖNLERİ:

Teknoloji geliştikçe rahatlık o kadar artıyor.Biz çocuklar teknoloji gelişmeseydi ödevlerimizi internetten yapamayıp, araştırma yapamazdık.Geçmiş yıllarda insanlar araştırma yapabilmek için kütüphaneye gidiyorlarmış.Teknoloji tıp alanında da büyük gelişme göstermiştir.Hastalıkların tedavisinde büyük rol oynamıştır.Tedavilerde teknolojinin gelişmesi bence çok önemli bir gelişme.Teknoloji sayesinde Dünya’nın öbür ucundaki bilgiye ulaşabiliyoruz.Demek ki teknolojinin gelişimi hayatımızda bir çok kolaylığı beraberinde getirmiş.Gelin bir de teknolojinin olumsuz yönlerine göz atalım.

TEKNOLOJİNİN OLUMSUZ YÖNLERİ:

Teknolojinin her ne kadar olumlu yönü varsa o bi o kadar da olumsuz yönü vardır.Örneğin teknoloji bağımlısı,bilgisayar bağımlısı olan var.Bazı bireyler gece gündüz bilgisayar başında . Ve bunu sadece büyük bireyler değil zamane çocukları da aynı şekilde😮.Bu aile içindeki iletişimi azaltır.Çocukların ebeveynleri bu konuya nasıl müsade ediyor anlamıyorum🧐.Çocukların iyi gelişimi için belirli bir internet sınırı olmalı.Çocuklar İnternet’te çok gezinirse kendi yaşına göre uygun olmayan sitelere girebilir ve bu çocuk gelişimi için çok tehlikeli!

Evet arkadaşlar yazımı okudunuz.Umarım beğenmmişsinizdir.Artık internette nasıl gezineceğinizi anlamışsınızdır.Diğer Blog yazımda görüşmek üzere😘.

 

(Visited 290 times, 1 visits today)