TEKNOLOJİ OLMASAYDI

Bilim ve teknik ilerledikçe her teknik ilerleme de yeni bir teknik ilerleme için ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Bilim ve teknik, teknolojinin gelişmesini sağlar. Yapılan deneyler, gerçekleşen buluşlar hayatımızı kolaylaştırır. 
Teknoloji olmasaydı çok fazla zaman kaybı yaşardık, mesela bir postayı birisine yollasak üç güne ona ulaşır ya da şehir dışına gitsek on günde yol kat ederdik.
Teknolojinin iyi seviyesi olmasaydı hastalıklara karşı savaşamayacaktık çünkü ilaç olmayacaktı.
Bana göre teknoloji olmasaydı dünya çökmüş duruma gelirdi ve eski zamanlarımıza yani Taş Devri’ne geri dönmüş gibi hissederdik. İnsanlar yerinde teknolojiyi geliştirmeden durmaz, ondan farklı yol bulabilirdik. Çünkü insanlar keşfetmeye ve yeni bir şey öğrenmeye meraklıdırlar.
Teknolojinin yok olması imkansızdır ama insanlar sıfırdan imha etseydi ve olumlu yoldan ilerleseydi dünya daha mutlu bir barış içinde yaşardı. Teknolojiyi iyi yönden kullanmalıyız eğer kullanmazsak teknoloji bir silah anlamına gelir. Kimin elinde olduğuna göre değişir. Bu nedenle yararlı işler için kullanılmalı ve insanlık adına değerlendirilmelidir. 
(Visited 5 times, 1 visits today)