Tom Cruise

Öncelikle belirtmeliyim ki ben Tom Cruise’un çok da büyük bir fanı değil yalnızca hayranıyım. Bu blogda da Tom Cruise’u değil filmlerini anlatacağım. Filmleri izlememiş olmanız ihtimaline karşı size sonlarını anlatmayacağım. Eğer izlemişseniz  zaten sonunu biliyorsunuz demektir.

 

EDGE OF TOMORROW (Yarının Sınırında)

Filmin konusu gerçekten de çok güzel ama sonunun beklediğiniz gibi bitmeyeceğini söylemeliyim. Bu yüzden şaşırmaya hazır olun. Filmde dünya bir tür uzaylı veya yaratık istilasındadır. Savaşla pek de bir ilgisi olmayan Bill Cage (Tom Cruise) bu yaratıklarla olan savaşta ölür ve kendisini bir çeşit döngüde -zaman döngüsü- bulur. Bill Cage ilk günde de olduğu gibi birkaç kere daha ölür ve tekrar aynı zamanda uyanır. Cage, yetenekli bir asker olan Rita Varatski ile konuşur ve Rita ona inanır çünkü o da aynı şeyleri yaşamış ama bunu doğru kullanamamıştır. Birlikte yaratıkları öldürmenin yollarını ararlar. Daha fazla bilgi veremeyeceğim çünkü bu kısımdan sonra izlemeye başlasanız daha iyi olur.

edge of tomorrow wallpaper ile ilgili görsel sonucu

ObLiViOn

Bulutların üstünde büyük bölümü camdan bir evde yaşayan Jack(Tom Cruise) ve Victoria(Andrea Riseborough) uzaylılara karşı verilen, ve kazanılan bir nükleer savaş sonrası bir görev için Dünya’da kalan insanlardır. Bu Dünya’da çok güzel bir şekilde yaratılmış. İnsanlar bir gemiye binmiş ve Satürn’ün uydusu Titan’a gitmişlerdir. Dünya yaşanılamaz haldedir ancak hala kullanılacak kaynaklar vardır. Bu kaynaklar devasa makineler ile çıkartılmaktadır. Dünya’da savaşı kaybeden uzaylı ırkı olan Scavs’lar hala tek tük bulunmaktadır ve bu makineleri sabote etmeye çalışmaktadır. Jack de bu Svacs’ları yok etmeye çalışan ve Dünya üzerinde bulunan İnsansız Hava Araçlarını tamir etmek ile görevlendirilmiştir. Filmde Tom Cruise’un diğer filmlerinde de olduğu gibi sürprizler var

oblivion wallpaper ile ilgili görsel sonucu

 

Dünyalar Savaşı

Hayatı pek de yolunda gitmeyen Ray Ferrier (Tom Cruise)’in sorumlu olduğu bir ailesi vardır ama aile arasında bazı sıkıntılar yaşanmaktadır. Bir gün uzaylılar gelip New Jersey’i -Ray’in yaşadığı yeri istila etmeye başlar. Kahramanımız ise kızını ve tüm ailesini korumak zorundadır. Bunun için büyük tehlikeler atlatacak ve ölümle burun buruna gelmek zorunda kalacaktır.

Dünyalar Savaşı ile ilgili görsel sonucu

(Visited 208 times, 1 visits today)