Umutsuz

Öncelikle herkese merhaba! Ben İmge. Bu ilk yazım ve biraz heyecanlıyım. Öncelikle kendimden bahsetmek istiyorum. Beştepe Koleji’nde 10.sınıfta okuyorum. Müziğe ilgim çok fazla ve kitap okumayı çok seviyorum. Kitap okurken beynimde farklı bir hayat canlanıyor ve sanki oradaymış gibi hissediyorum. Kısacası kafanızın içinde bir televizyon varmış gibi hissediyorsunuz. Benim gibi bu yaştaki birçok genç kitap okumayı seviyor. Açıkçası bence bunun nedeni hepimiz ergeniz ve bir an olsun sorunlarımızdan uzaklaşıp farklı alemlere dalmak istiyoruz. Benim yazım en sevdiğim yazarın en güzel kitaplarından olan “Umutsuz” hakkında olacak. Öncelikle kitabımızla ilgili küçük bir bilgi alalım:

 

umutsuz colleen hoover

“Lise son sınıf öğrencisi olan Sky çapkınlığı ile meşhur Dean Holder’la tanışır. İlk karşılaştıkları andan itibaren Holder onu hem korkutur hem de cezbeder. Ona dair bir şeyler, Sky’ın derinlere gömmek için çok uğraştığı sıkıntılı geçmişine ait anılarını ateşler. Sky ondan uzak durmaya kararlı olsa da Holder’ın kararlı tutumu ve esrarengiz gülümsemesi savunmasını yerle bir edip aralarındaki bağın güçlenmesini sağlar. Ama gizemli Holder’ın sakladığı sırlar vardır, bu sırlar ortaya çıkar çıkmaz Sky sonsuza kadar değişir ve güven duygusu gerçekler karşısında yenilgiye uğrar.

Sky ve Holder ancak gerçeklerle cesurca yüzleşerek yaralarını iyileştirebilecek ve sınır tanımadan yaşayıp birbirlerini sevebileceklerdir.

Umutsuz, nefesinizi kesecek, merakınızı uyandıracak size ilk aşkınızı hatırlatacak bir roman.”

Kitap ile ilgili kendi düşüncelerimden bahsedecek olursam herhalde şöyle başlardım MUH-TE-ŞEM!

Cidden bu kitaba yakışacak kelime tam olarak bu. Öncelikle kitapta tabi ki aşk ön planda ama bu aşkın içerisindeki gizem ve olayların bu kadar birbirine bağlı olarak gelişmesi ciddi anlamda şaşkınlık verici. Kitabımız “#1 New York Times Bestseller” listesi içerisinde. Şimdi birazcık yazarımızdan bahsetmek istiyorum. Colleen Hoover’ın bütün kitaplarını okudum ve gerçekten üslubunu en beğendiğim yazarlardan. Kitaplarının konusu hiçbir zaman sıradan aşk hikayesi ya da tahmin edilebilir roman tiplerinden olmuyor ve bu özelliğiyle yazarımız çok özgün.

Size önerebileceğim bu şekilde özgün ve akıcı kitap yazan başka yazarlar arasında Becca Fitzpatrick (Hush Hush serisi),Jamie McGuire (Maddox Kardeşler serisi) var. Eğer benim gibi hayal dünyasında yaşamayı seviyorsanız bu yazarlar kesinlikle akıcılığı ve konularıyla sizi büyüleyecektir. Şimdi Umutsuz’dan birkaç alıntı yapmak istiyorum:

“Hope ve Les,” dedi sessizce. “Hopeless (Umutsuz).” Tekrar güldü. “Duyuyor musunuz?” diye bağırdı ellerini ağzının etrafına koyarak. “İkiniz de umutsuzsunuz!”

“Beni ateş bastığına emindim.
Ya da karın boşluğumda kelebekler uçuşuyordu.
Ya da bir tür virüsün etkisi altındaydım.”

“Bazı babalar hayat verir. Bazıları hayatın nasıl yaşanacağını öğretir.”

“Gökyüzü her zaman güzeldir. Karanlık, yağmurlu ya da bulutlu olsun, bakmak her zaman keyif verir. Bu en sevdiğim şey, çünkü kaybolursam, kendimi yalnız hissedersem ya da korkarsam, tek yapmam gereken kafamı kaldırıp bakmak, ne olursa olsun orada olacak… Ve her zaman güzel olacağını bileceğim.”

“Üzüntü ve yalanlarla dolu yeni dünyamda, bir kez daha bu umutsuz çocuk beni gülümsetmenin bir yolunu bulmuştu.”

“Gözyaşlarım artıp beni iyice tüketirken güçsüz düştüm. Durmaksızın akan gözyaşlarımı tutan bir fıçı gibiydim.”

Kaynaklar:

Umutsuz kitabı

http://1000kitap.com/yazar/Colleen-Hoover/alintilari/?sirala=en-begenilen

 

(Visited 102 times, 1 visits today)