Uzaydan Gelen Mesajlar?

    Evren her saniye büyümekte ve biz de bununla birlikte hareket etmekteyiz. Bulunduğumuz Samanyolu Galaksi’si büyük patlamadan beri sürekli hareket halinde bununla birlikte Güneş Sistemi de aynı anda hareket halinde, haliyle biz de bundan nasibimizi alıyoruz. Bildiğimiz kadarıyla evrendeki en hızlı giden şey ışıktır. 

    Bulunduğumuz evren her ne kadar sonsuz olsa bile biz belirli bir bölümünü gözlemleyebiliriz ki zaten bu alana ”Gözlemlenebilir Evren” denir. Bunun nedeni ise bilinen en yüksek hız olan ışık hızının bile bir sınırı olması ki ışık yaklaşık 300000 km/s hızla yol alır , saniyede Dünya’mızı yedi kere tur atacak kadar hızlı , ancak bu hız bile evren ile kıyasladığımız zaman çok az kalıyor. Şu ana kadar gözlemlenmiş olan en uzak cisimlerdeki yani “Ön Gökadalar”daki ışığın, bizlere ulaşabilmesi için ışık,13 Milyar yıl süren bir yolculuk yapmıştır. Yaklaşık 4.5 Milyar yaşında olan Dünya’mızın sıfırdan bugüne gelmesini neredeyse üç kez tekrar etmesi ile aynı zaman dilimidir.

 

    Işığın, bize en yakın galaksi olan Andromeda Galaksi’sinden Dünya’mıza gelmesi bile yaklaşık iki milyon yıl sürmektedir. Bugün gelmesi beklenen mesajın iki milyon yıl önce çıkması gerekiyor bu da kafalara şu soruyu getiriyor ki mesajı  gönderenler şu an ne yapıyorlar? Belki de çoktan kendi iç savaşlarında yok olmuşlardır, başka bir uygarlık tarafından yok edilmiş olabilirler, doğal güçler tarafından yok edilmiş olabilirler tıpkı dinozorların başına geldiği gibi veya şu an kendi galaksilerini işgal edip üçüncü tip medeniyet olmuşlardır. Yani demek istediğim iki milyon yılda değişecekler mesajın bize gelmesi hatta bizim onu yakalayıp çözmemiz olasılığını da geçtim o uygarlık şu an ne durumda onu bilemeyiz ve bizim de cevap yollamamız bir anlam ifade etmez. Sadece hala evrende yalnızız diyen insan topluluğuna belki bir ışık olur.

 

    Peki ya yakından yani kendi galaksimizden gelen mesajlar ? Gelelim kendi galaksimize, bizim galaksimizde uygarlık olabilir mi? Çok severek okuduğum bir blogger bu konuyu çok güzel açmış ve yazmış ve gerçekten daha çok aydınlanıyorsunuz, okumanızı tavsiye ederim;                               https://gizliilimler.tr.gg/Galaksimizde-Uygar-Ya%26%23351%3Bam-Olan-Gezegen-Say%26%23305%3Bs%26%23305%3Bn%26%23305%3Bn-Tahmini.htm 

     Bilim adamlarına göre şu an yaşadığımız zaman dilimde galaksimizde teknolojik olarak gelişmiş durumda olan 525 bin tane uygarlığın olması gerekiyor. Galaksimizin çapı 100000 ışık yılıdır. Bu durumda gerçekten bize ulaşması uzun sürüyor olmasına rağmen diğerlerine kıyasla daha az zaman alır. Yine de yakın olan yıldız sistemlerinden neden mesaj gelmedi? Belki de gerçekten yoldadır yani birileri bizden geri dönüş bekliyor olabilir. Bizim şu an sahip olduğumuz teknoloji ile bu mesajı algılamamız çok nadir çünkü bu  konuda Dünya’nın her yerinde binlerce antenimiz ve bu tür frekansları anlayabilen aletlerimiz var. 

 

 

   Yani çok uzaklardan gelen mesajları şu anlık bir kenara bıraktığımız zaman yakından geliyor olan mesajlar belkide gelecek on yıl içinde, belki gelecek sene, belki bu ay, belki yarın ve belki de tam şu an geldi ve bilim adamlarımız onu çözmek ile uğraşıyor.

 

 

(Visited 240 times, 1 visits today)