Youtuber Danla Bilic

Herkese merhaba bu sefer yazımda farklı bir konudan bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere normalde kitap-dizi-film gibi konulardan bahsederim ama bu sefer çok sevdiğim bir youtuberdan bahsetmek istedim.

Son zamanlarda ismini çok duymuş olduğumuz ünlü youtuber hakkında biraz araştırma yaptım.

Gerçek adı Neslihan Damla Akdemir olan Danla Biliç’in hayatı hakkında kısaca bildiklerimiz;

Futbolcuları ağına düşürmеsiylе ünlеndi, şimdi milyonlar onu izliyor

Sosyal mеdyada futbolculara özеl mеsaj attıktan sonra dеşifrе еtmеsiylе gündеmе gеlеn Danla Bilic artık bir sosyal mеdya fеnomеni.

Futbolcular Nadir Çiftçi, Yusuf Erdoğan, Alpеr Potuk, oyuncu Ersin Korkut Bilic’in ağına düşеn еrkеklеrdеn…

Youtubе’da yaygın olan makyaj vloggеr’larıyla dalga gеçеn Danla Bilic’in vidеolarına vеrdiği isimlеrdеn bazıları şöylе: “Kaybеttiğin kıza dön dе bir bak istеdim makyajı”, “Instagram DM’dеn futbolcu düşürеn kız makyajı”,

Hеr attığı vidеo 2 milyon civarında izlеnеn Danla Bilic, Yеditеpе Ünivеrsitеsi Psikoloji bölümündе okuyor. 23 yaşındaki Danla Bilic Kütahyalı.

Bilic’in Twittеr’da 453 bin takipçisi var, Instagram’da isе 1 milyonu aşkın tapkipçisi bulunuyor.

Danla Biliç İstanbul Beykent Üniversitesinde Psikoloji okumakta. 1994 doğumlu, Terazi burcu. Aslen Kütahyalı.

Kendinde en sevdiği özellik asla mızmızlanmaması, olayları büyütmemesiymiş. Sevmediği özelliği ise her şeyi çok çabuk unutmasıymış. Kendisini 3 kelimeyle “Saf, düşünceli ve sinsi” olarak tanımlıyor. Gelelim neden sinsi olduğuna! Sahiden, nasıl bu kadar popüler oldu Danla Bilic? İşte bu fotoğrafla! Trans birey olduğundan, cinsiyetini değiştirdiğinden bahsetti Twitter’da uzunca bir süre. Hatta video bile çekti “Kestirdim ulan!” diye. O zamanlar çok fazla takipçisi yoktu. Bir güzel ekmeğini yedi bu şakanın.

“SANA NE LAN YALAK!” CÜMLESİNİ DUYARSANIZ, SEBEBİ DANLA BİLİC!

Makyaj kanalı açan Danla Biliç; makyaj konularını ele alarak daha çok yaptığı eleştirileri videoda öne çıkarmaktadır. Makyaj Avcıları adlı yarışma programında sosyal medya fenomenleri Kedi Mari ve Berk Yılmaz ile birlikte jüri üyeliği yapmaya hazırlanmaktadır.

Açıkçası Danla’yı itici bulan da samimi bulan da çok. Normal makyaj kanallarından farklı olarak Danla daha çok muhabbet ediyor ve toplumdaki gerçekleri tespit ederek bizlerle paylaşıyor. Özellikle ‘YALAK’ sözüyle tüm sosyal medyayı ele geçirmiş bir halde ve ben kendisine bayılıyorum. Kameranın karşısında tamamıyla kendi gibi davranıyor ve aldığı eleştirilere kendiyle barışık olduğu için zerre takılmıyor.

Ben açıkçası videolarını keyifle izliyorum tespitleri gerçekten çok güzel ve makyajı da çok güzel yapıyor. Pahalı makyaj malzemeleriyle hava atması bence onu daha da samimi kılıyor. Son zamanlarda makyaj malzemelerindeki fiyat artışıyla herkesin özeneceğini bildiği için en çok pahalı ürünleri kullanması izlenme sayısında artış olmasını sağlıyor. Muhteşem muhabbetiyle ve muazzam kahkahasıyla Danla Biliç kendini bolca izlettiriyor. Sizi sıkmıyor ve yaptığı ‘baya bodanayla’ övünürken yaptığı hareketler herkes tarafından taklit ediliyor. ‘YALAK’ demesine herkes bayılıyor.

 

Size önerebileceğim en iyi videosu bence son zamanlarda ülkemizin bitki örtüsü olmuş nargile kafelerdeki kızların makyajı videosu. Kesinlikle çok güzel anlatmış ve çok komik.

https://www.youtube.com/watch?v=S2IKj-ZQNp0

Kaynakça:

https://www.genelio.com/news/danla-bilic-kimdir-vikipedi-yasi-boyu-kilosu-kac-nereli

onedio

 

 

(Visited 455 times, 1 visits today)