Yarın Çok Daha Güzel Olacak

“Gerçek kazananlar, kaybedenlerin yapmak istediklerini yapan korkusuzlardır.”

Hayatınızdan, kendinizden, etrafınızdaki insanlardan, yaşadığınız her şeyden şikayetçi olmak yerine bugün kendiniz için bir adım atın. Yapmak istediğiniz ve yapmanız gereken şeyleri düşünün ve neden yapamadığınızı sorun kendinize. Yapmanız gerekenlerken kaçmak bir vazgeçiştir ama yapmak için çabalamak direnmektir. Siz hangisi olmak isterdiniz vazgeçen kişi mi yoksa kalıp çabalayan bir kişi mi? Sizi yapmanız gereken veya yapmak istediğiniz şeylerden uzak tutan bir şeyler varsa hepsini bir kenara bırakıp kendinize sorun ”Kime göre? Neye göre?” Hiçbir zaman kendinizi karamsarlık içinde bulmayın, unutmayın, neyi yapmak isterseniz onu her şekilde yapabilirsiniz çünkü biliyorsunuz bütün güç sizin elinizde.

Geçmişi ve geleceği bir kenara bırakıp hiç şu anı düşündünüz mü?  Hayır yapmadınız. Her zaman geçmişteki pişmanlıklarla ve gelecekte ”Acaba ne olacak?” düşünceleriyle yaşadınız. Normal bir güne uyandığınızda o gün belki çok işiniz vardır, yerine getirmeniz gereken sorumluluklar vardır ama içinizden hiçbir şey yapmamak gelebilir. Peki o an aklınıza hiç geldi mi bütün bunları yapmazsam ne kazanacağım, ne kaybedeceğim?  Size bir gerçeği söylemek isterim ki sizi sizden başkası kurtaramaz. Başka bir insan sizin yapmanız gereken sorumlulukları yerine getiremez. O karamsarlığın içine düştüğünüzde aklınıza gelecek ilk şey “Beni benden başkası kurtaramaz, KALK!” olmalı.

Her zaman için büyük düşünün. Büyük düşündükçe olduğunuz yerde kalmak yerine hep bir adım daha ileride olacaksınız. Her geçen gün sizi hep daha iyiye götürecek. Daha iyiye doğru giderken önünüze çıkan engeller sonucunda pes etmeyin ve her zaman kendinize “Ben bunu yapabilirim.” demeyi unutmayın. Çünkü siz önünüze çıkan her engelden daha güçlüsünüz.

Hiçbir  zaman umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü her karanlığın içinde bir ışık vardır, bunu hepimiz biliyoruz. Hayatımız da bunun üstüne kurulmuş değil midir zaten? Yaşadığımız olaylar hepimizin bir geçiş noktasıdır. Hayatın bize bazen ”Tamam mı, devam mı?” dediği anlar olur. Zaten önemli olan da o anlarda pozitif düşünebilmektir. Emin olun her şey pozitif düşünmekte bitiyor.

Düşünsenize bugün yarım kalan her şeye rağmen yarın bunları toparlamak için daha güzel bir gün olabilir.  Neden yarın daha güzel bir gün olacakken çabalamayalım? Neden pes edelim? Bir yerlerden başlamak varken, hala hayat her şeye rağmen güzelken şu an yapmak istediklerimizi ve yapmamız gerekenleri yapmak için bence şimdi harika bir an. Her şeyin bizim elimizde olduğunu biliyoruz. Dünyamızı güzelleştirmek bizim elimizde. Neler yaptığımızın veya neler yapabildiğimizin farkında olursak hayatımız hem daha kolay bir hale gelir hem de güzelleşir. Hayatımızın güzel ve kolay olması için bazen motivasyona ihtiyaç duyabiliyoruz. Eğer siz de bir yerlerden başlamak istiyorsanız bu yazdıklarımı aklınızdan hiç çıkarmayın. Unutma güzellik sırrı: HER ZAMAN KENDİNE İNAN!

(Visited 196 times, 1 visits today)