YÜZ TANIMA TEKNOLOJİSİ

Bazı ülkeler, Yüz Tanıma Teknolojisinin hayatın her alanında kullanılması gerektiğini düşünerek bazı yasalar çıkartıyorlar.

Yüz Tanıma Teknolojisinin hem olumlu hem de olumsuz yönleri vardır.

Yüz Tanıma Teknolojisinin olumlu yönleri şunlardır: Kimlik kartlarına gerek kalmaz, şifrelere gerek kalmaz, polisler hırsızları ve dolandırıcıları kolaylıkla yakalayabilir, hastaneler, hava alanları gibi yerlere kolayca giriş ve çıkış yapılabilir. Kısacası hayatımızı kolaylaştırır.

Yüz Tanıma Teknolojisinin olumsuz yönleri şunlardır: Birisi haberimiz olmadan kendi yüzünü telefonumuza, bilgisayarımıza kaydederse, o kişi rahatlıkla telefonumuza, bilgisayarımıza, kişisel bilgilerimize haberimiz olmadan ulaşabilir, bilgilerimizi çalabilir, bunun sonucunda da bize zarar verebilir.

Ülkelerle ilgili teknoloji: Her ülke kendi vatandaşları için kolaylıklar sağlamak amacıyla Yüz Tanıma Teknolojisi ile ilgili yasalar çıkarabilir. Her ülke kendi başkanına bağlıdır. Başkanın ilgisini neyin çekip çekmediğini, neyi sevip sevmediğini bilemeyiz. Ama halk isterse, Başkanı ikna edebilir, ikna olmaz ise seçimler ile yaptırabilir, oy kullanarak bunu halledebilirler. Ama başkan ne yapar onu bilemeyiz, öyle değil mi arkadaşlar?

Önemli olan, Yüz Tanıma Teknolojisinin olumlu yönlerinin kullanılmasıdır.

(Visited 14 times, 1 visits today)