Zaman Makinesinden Kurtuluş

Zaman makinesi çok güzel bir icat çünkü bütün dönemlere ait bilgiler toplayabiliriz. Zaman makinem olsaydı ben zamanda ileri değil aksine zamanda geçmişe giderdim. Kurtuluş Savaşı ve milli mücadele dönemlerinde vatanın kurtuluşunu görmek isterdim.

Kurtuluş ve milli mücadele  inanılmaz ve herkesin görmek ve yaşamak isteyeceği bir dönemdi. Ayrıca ben o zamanlarda o dönemlere gidebilseydim Halide Edip olabilmeyi çok isterdim. Çünkü Halide Edip’in bize çok büyük katkısı oldu. Ben de o dönemlerde insanlara katkıda bulunabilmeyi isterdim. Halide Edip, Anadolu Ajansının kurulmasına çok yardımcı olmuştur. Ayrıca Halide Edip, Serveti- Fünun ve Cumhuriyet Döneminin en başarılı yazarlarından biri olarak sayılmıştır. Halide Edip Türkiye’nin ilk kadın yazarlarındandır. Halide Edip aynı zamanda Halide Onbaşı olarak da bilinir. Kurtuluş Savaş’ında Atatürk’e yardımcı olmuştur. Kendisi, akademisyen, siyasetçi ve bir öğretmendir. Sivil olmasına rağmen savaş sırasında verdiği mücadele sayesinde rütbe alarak kahraman sayılmıştır. Halide Edip’in 23 Mayıs 1919 Cuma günü Sultan Ahmet meydanında düzenlenen bir mitingi vardı. Bu mitinge 200 bin kişi katılımda bulunmuştur. Konuşması herkese ders verecek nitelikte bir konuşmaydı.

Sonuç olarak ben Halide Edip olmak isterdim. Çünkü Halide Edip çok iyi bir insan ve eğitimcidir. Zaman makineleri olsaydı bazı insanlar bunu kötüye yorumlayabilirdi. Bu da hiç ama hiç iyi olmazdı.

(Visited 252 times, 1 visits today)