Zaman Yolculuğu

Zaman makinesinin içindeyim ve 2070’e gittim. Etrafımda birbirinden farklı bloklar sanki ileri teknoloji herkesi farklı görüyorum ve sanki bir koku var, bu koku normal bir koku değil. Sanki, yeni bir virüs çıkmış ve herkes ondan kaçıyormuş gibi bir koku var ama etrafta ne virüs var ne de hastalık. Yaklaşık 5 gün sonra etrafıma bakınca herkesin ağzında maske ve herkes kalın giyinmiş aslında yaz mevsiminde neden kalın giyiniyorlar aklım almıyor. Etrafıma bakınca galiba bir tek ben farklıyım. Ama etrafıma tekrar baktım herkes maskesini çıkartmış ben maske takmışım herkes ince kıyafetler giymiş, ben kalın giymişim yoksa bu bir illüzyon mu? Elime yüzüme su çırpmaya gittim. Elime yüzüme su çırptıktan sonra kendime geldim. Bir illüzyon ortada yoktu ama ne döndüğünü hala anlamış durumda değilim. Yaklaşık 2 saatten sonra, etrafta kimse kalmamıştı sadece sokakta yatan bir adam vardı. Bu adama etrafta ne dönüyor diye sormaya gittim. Bu adamın ismi Alex’di Alex’e olanları anlatmasını istedim.

Beni kırmadı, anlatmaya başladı ve olanlar beni şaşırttı. Bir bilim adamı tarafından yapılan deney sonucu ortaya yayılan virüs sonucu herkes maske takıyormuş. Biz Alex ile bu virüsle nasıl baş edebileceğimizi düşünmeye başladık. Uzun uğraşlar sonunda bu virüsün neyden kaynaklı olduğunu bulduk. Bu bir virüse eşlik ediyordu ve eşlik ettiği virüs 50 yıl önce çıkmış covid-19 virüsüydü. Fakat salgın türü farklıydı vücuda yayılmıyordu bu virüs, bu virüs direkt olarak organlara hücum ediyordu.

Bu durumu durdurabilecek tek bir panzehir vardı fakat o panzehir için gereken malzemeler ne hiçbir fikrimiz yoktu. Uzun düşünceler sonrasında bir şehre doğru yola çıktık. Yolda düşünürken birden aklıma bir plan geldi. Bu plan çok riskliydi, fakat eğer işe yararsa dünya covid-19 dan kalıcı olarak kurtulabilirdi. Bunu düzeltmenin tek yolu ise bir panzehir bulmaktı fakat bu panzehrin formülünü bir tek Alex biliyordu ve Alex hemen panzehri hazırlamaya başladı. Bu panzehri hazırlamak çok riskliydi, Alex eğer dikkatli olmazsa bu panzehri hazırlarken ölme ihtimali vardı. Eğer Alex ölürse bu panzehir sonsuza dek yok olurdu ve neredeyse tüm Dünya bu virüsün etkisinde kalıp yok olabilirdi. Bir buçuk saat boyunca Alex panzehri hazırladı hiçbir sorun yoktu her şey gayet güzel çalışıyordu fakat Alex panzehrin bazı yan etkilerini unutmuştu. Panzehri hazırlayan kişi eğer kokusuna 1 saatten fazla maruz kalırsa ölme riski ile karşı karşıya kalırdı. Alex maalesef bunu unutmuştu ve başına çok kötü şeyler gelebilirdi. Alex’i uyarmaya başladım panzehri durdurması gerektiğini açıklamaya çalışıyordum fakat beni dinlemiyordu keçi gibi inatçıydı. Ne yapıp ne edip panzehri yapmasını durdurdum bir şekilde bizim eski 2020’e geri dönüp gelecekteki insanları uyarmamız gerekiyordu fakat bu nasıl olacaktı?

Alex ölüm ile burun burunaydı organları iflas etmek üzereydi yapabileceğimiz tek bir şey vardı zaman makinesini tekrar kurup geçmişe gidip panzehri üretip tekrar geleceğe gelmek. Bunu yapabiliyoruz ve bunu yapmaya karar verdik fakat bunu yaparken Alex’in organları kötü durumda olduğu için bu yolculuğu kaldıramadı ve Alex öldü. Alex’in ölmesi ile panzehri üretemedik ve neredeyse tüm Dünya virüse kapılmıştı ve neredeyse Dünyadaki insan oranında %50 azalma meydana geldi tüm Dünya neredeyse virüsten etkilenmişti ve yakın zamanda tüm Dünya yok olabilirdi.

(Visited 6 times, 1 visits today)