Zamanda Yolculuk

Zamanda yolculuk yapmak isteseydin geçmişe mi geleceğe mi giderdin?
Gittiğin devirde ne yapardın veya nerelere giderdin?                                                                                                Kimleri ziyaret ederdin?                                                                                                                                        Etrafı araştırır mıydın?

Bu yazıda benim tavsiyelerimi ve cevaplarımı görebilirsiniz.                                                                                       Ben kesinlikle geçmişe giderdim çünkü, bence hayatımızda olan değişikliklerin yarısını yaşlandıkça görebileceğim ama geçmişi ise hiç görme şansım olmayacak. Gittiğim devirde çocuklar ile oynar oradaki değişiklikleri araştırırdım ve etrafımdaki evlere giderdim. Gittiğim yerde anneannemin, dedemin, babaannemin ailelerini görürdüm ve onlarla sohbet ederdim. Babaannemin çocuk halini görürdüm, arkadaşlarını görürdüm. Etrafı ve insanların nasıl giyindiğini, düğünlerin nasıl yapıldığını ve eşyaları araştırırdım. Eski eşyaları alıp geleceğe götürürdüm. Gittiğim devirden anı olsun diye oradaki insanların fotoğraflarını alırdım.

Ben zamanda yolculuk yapsaydım geçmiş devirlere giderdim ve size zaten yapacaklarımı da anlattım. Umarım beğenmişsinizdir. Ailenizle evde bu soruları tartışın ve cevaplayın. Görüşürüz Beştepeliler!

(Visited 44 times, 1 visits today)