Zorlu Uçak Yolculuğum

Yaz tatilini geçirmek için ailecek Antalya’ya gidecektik. Her yıl arabayla gittiğimiz Antalya’ya bu yıl uçakla gidecektik. Uçakta koltuğumuza oturduktan sonra beklemeye başlamıştık. Az sonra hostes uçak yolculuğumuzla ilgili bilgi vermeye başladı.

Uçak suya düşerse batmamak için minderi kullanmamızı önerdi. Ayrıca oksijen biterse oksijen maskesi takmamızı söyledi. Bunu duyunca kulaklarıma inanamadım, çok korktum. Sanki uçak düşecekmiş gibi bir his doğdu içime. Hemen babama ve anneme sordum. Onlar bana bunun çok düşük bir ihtimal olduğunu, hosteslerin bu konuda bizleri uyarmak zorunda olduğunu söylediler. Derken uçak havalandı. Uçak hava boşluğuna girmişti. Biraz titrediği için ilk başta korkmaya başladım.Bir süre sonra sarsıntı bitti ve sonrasında uçak adeta havada kayarak gitmeye başlamıştı. Böylece rahatlamaya başladım. Hava alanını camdan görmemize rağmen bir türlü inişe geçemiyorduk. Uçak defalarca pistin üstünde dönmüştü. Bir şeyler ters gidiyordu.

Pilot yeni bir anonsla tekerleklerin açılmadığını, birazdan iniş için alçalacağımızı ve uçağın gövdesinin üzerine iniş yapmak zorunda olduğunu söyledi. Yapılan anonsla irkildim. Duyduklarıma inanamadım. Sonrasında bir anda uçak alçalmaya başladı. Çok korkmaya başladım. Herkes sağ salim inmemiz için dua ediyordu. Bazı insanlar ise korkudan ağlıyordu. Annemle babam beni teselli ettiler. Uçak kısa süre sonra hava alanında gövdesinin üzerine iniş yaptı. Çok sarsıldık ama neyse ki hiç kimse zarar görmeden uçak inmişti. Derin bir bir nefes aldım. Ve heyecanla otelime gittim.

(Visited 36 times, 1 visits today)