1 Milyon İkramiye

Televizyonda bir şeyler izliyordum, birden kapı çaldı. Olacak bir şey değildi bu! Çünkü günün bu saatinde kimse kapıyı çalmaz, yine de açtım, baktım bir adam var, ince ve uzun boylu bana:

-1 milyon ikramiye kazandınız ama sadece isminizin baş harfiyle başlaya şeyleri alabilirsiniz, dedi.

Şaşırdım çünkü böyle bir teklifte bulunacağını ne düşünebilirdim ne de tahmin edebilirdim. İyi de benim adım Alya TEMEL, o zaman sadece A harfiyle başlayan şeyleri alabilecektim. Buldum, at alacağım. Zaten müstakil bir evde oturuyordum. Yani at alabilirim. Peki at nerede yaşayacaktı(dı dı dııııııı)? Atlar ahırda yaşar. Zaten bahçem hem geniş bir alan hem de çimen dolu, otlatmak serbest.

Tamam at işini çözdük ama taşınacaktım! Sadece a hafiyle başlayan şeyleri alabildiğimden kendime bir ada aldım ama canım çok sıkılırdı. Yani birkaç arkadaşımı da yanıma alacaktım. O yüzden arkadaşlarıma adada yaşama teklifini sundum. Hepsi kabul etti. Bizi alacak motor geldi ve adaya adaya vardık. Zaten evlerimiz yapılmıştı. Biz de pijama partisi düzenledik.  Ben çok yorulduğum için anında uyumuşum.

Gün doğunca aklıma bir şey takıldı. Elimizdeki para sonunda bitecekti ve buraya eğlence mekanları kuramayacaktım. Bizim para kazanmamız gerekiyordu. Bu sorunu arkadaşlarıma anlatım. Adada bir sürü boş alan vardı. O yüzden doğal tarım yapmaya karar verdik. Hemen tohumlar sipariş ettik. Gündüzleri tarım yaparak para kazanıyorduk, akşam parti veriyorduk. Hayatımızdan çok memnunduk.

(Visited 22 times, 1 visits today)