Kripto Paralar

Gelecekte kripto paranın gerçek para yerini alıp alamayacağını konuşmadan önce size kripto para nedir biraz ondan bahsetmek isterim

Sizlere kısaca şöyle özetleyeyim Öncelikle kripto para nedir? Adını şifreleme birimi olan kriptografiden alan kripto para, sanal ve dijital bir para birimidir. Herhangi bir merkezi otoriteye bağlı olmayan bu para birimini, herhangi bir kurum veya kuruluş yönetemez.

2009’da Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulan Bitcoin, ilk merkeziyetsiz kripto paradır. O zamandan beri birçok farklı kripto para ortaya çıkmıştır. Bitcoin dışındaki kripto para birimlerine genel olarak altcoin denilir ki bu kısaltma alternatif ve coin yani madeni para‘nın birleşimidir.

Gelelim kripto para gelecekteki paranın yerini alıp alamayacağı sorusunun cevabına. Bu sorunun ucu biraz açıktır çünkü gelecekte iyi bir şekil demi gelecek yoksa hangi ülkelere gelecek gibi sorularla karşı karşıya kalırız ve bence bu sorunun cevabı ülkeden ülkeye değişecek gibi duruyor çünkü büyük devletler işlemleri kolaylaştırmak ve daha fazla gelir elde etmek için coin’e daha fazla önem verir gibi duruyor ama bu durum her zaman böyle olmaya bilir gelecekte coin yerini başka bir yeni teknoloji devi gelir ise unutulma ihtimalini de göz önünde bulundurmamız gerekiyor ayrıyeten coin gelcekte eğer düşmeye veya hızlı dalgalanmalar yaşarsa insalar parasının kaybolmaması için coin düşüncelerinden vazgeçebilir çünkü ülke ekonomik krize girerse bu durum kimimiz için iyi sonuçlansa da parasının coin’e koymuş kişiler zararlı çıkabilir arada söylediğim gibi ya başka bir dijital para gelir ya başka bir dalgalanma yaşar ya ekonomik kriz olur ama büyük devletler ;Amerika, Almanya, Çin… , gibi ülkeler devam ettirir ya da herkes eskisi gibi ya kağıt paraya devam eder ya da göz önünde bulundurmamız gereken kredi ya da banka kartları kağıt paranın yerini alır

Benim söyleyeceklerim bu kadardı bundan başka düşüncelerim tabii ki de var ancak buraya yazarsam kelimeler az kalır bundan dolayı ne ne yapın ne edin bu dijital para işlerine güvenmeyin çünkü dijitalde her şey olabilir hacker bir grup bütün coin işini patlatıp herkesin parasını çalabilir ya da hesabınızın şifresi bulunur gibi şeyleri de göz önünde bulundurusak herkesin dediği gibi paranızı daha güvenilir yerlere ya da elde tutulur şeylere yatırım yapmanızı tavsiye ederim ve son olarak da “Yatırım tavsiyesi değildir” diyerek özetlemek istiyorum.

Okuyan herkese saygılar dilerim.

(Visited 5 times, 1 visits today)