2018 İYİ GEL BİZE

Merhabalar,
Ben yılbaşını çok seven bir bireyim,her sene ailemle birlikte yeni yılı karşılarım. Birbirimize hediye alır oyunlar oynarız.
Yeni yıldan ne mi bekliyorum? Hediye falan filan değil, evet çok klasik olacak ama gerçekten dünya barışı isterdim. Artık bizim evimize gazete girmiyor, eskiden olduğu gibi haber saati geldiğinde televizyon açılmıyor çünkü her gün ölüm kalım,hırsızlık,aç insanlar,sokaklarda yaşayanlar,ülkemize göç edip dilencilik yapanlar,cinnet geçirip birbirini öldüren insanlar, işsizlikten yakınan insanlar, siyaset yapıyoruz diye birbirine bağırıp çağıranlardan başka bir haber yapılmıyor ve biz ailecek bu durumlara çok üzülüyoruz. Birini atlatamadan bir diğerini izlemek istemiyoruz.
Evet dünya barışı bu kadar zor olmamalı. Bütün kötü şeyleri silip atan güzel bir yıl olmasını istiyorum. Bir de Noel baba diye bir şey yok biliyorum ama devlet baba var! Senede bir gün bile olsa, yani yıl başında, kimsesiz çocukların köşe bucak nerede olursa olsunlar hepsinin yüzünde bir gün bari tebessüm olsun. Onlara hediyeler alınsın istiyorum. Ama hiç kimse unutulmadan ve bunun için bütün kalbimle dua ediyorum.
Lütfen büyük küçük herkese sesleniyorum hırslarımız gözümüzü kör etmesin dünya hepimize yeter herkese yer var iyi niyetli olalım tebessümü bırakmayalım güzellikler peşinden gelecektir.
Hepimize sağlıklı,mutlu,huzurlu yepyeni bir yıl diliyorum!  Sevgiler.


ESİLA DURU TUTKUN

(Visited 132 times, 1 visits today)