Futbol

Cristiano_Ronaldo_20120609Futbol 17.yüzyılda bulunmuştur. 11 kişiden oluşan bir takım oyunudur. Futbolda bir sürü takım vardır. Bu takımlardan birkaç örnek: Barcelona, Real Madrid, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş  vb. Futbol ayak ile oynanan bir spordur. Futbol maçları genellikle stadyumda taraftarlar eşliğinde oynanır. Topa bir tek el ve kol temas edemez. O zaman penaltı olur. Genellikle taraftarlar, tuttukları takımın formasını giyerek  konfetilerle, atkılarla ve bayraklarla stadyuma girerler.

Futbol, dünyadaki spimages (1)or dallarının arasında 1. sırada yer alır. Dünyada bir sürü spor dalı vardır. Ama bütün  sportmenlerin ortak kararı, futbolun dünyadaki en iyi spor dalı olduğudur. Ayrıca dünyadaki çoğu insana ve erkek çocuklarına göre de futbol dünyanın en iyi spor dalıdır. Yani dünyadaki çoğu insan futbolu dünyadaki en iyi spor dalı seçmiştir.

Image

Mesela ben futbol oynamaya 4 yaşımda iken başladım ve hala futbol oynuyorum. Ben futbola çok küçük yaşımda başladım ama hala devam ediyorum. Çünkü futbol dışarıda olan bir şey değil, bu insanın içinde olan bir şeydir.

indir (1)

Dünyada bir sürü ünlü futbolcu vardır. Bu futbolculardan birkaç örnek: Selçuk İnan, Cristiano Ronaldo, Messi, Talıshka, Neymar, Emre Mor vb. Futbolcuların hepsi özveriyle  antrenmanlara katılıp yoğun bir şekilde çalıştıktan sonra, var olan bütün enerjileriyle futbol sahalarında yüksek performans gösterirler. Amaç, karşı tarafı yenmektir. Sonuç ya karşı tarafa yenilme, ya karşı tarafı yenme ya da karşı takımla beraberlik olarak sonuçlanır. Kazanan takıma  madalya ya da kupa verilerek, çeşitli kutlamalar yapılır.

(Visited 104 times, 1 visits today)