Conor (Lewis MacDougall) und das Monster

Monster Calls

Merhaba arkadaşlar! Ben 6-A sınıfından Bensu ÖZTÜRK. Kitaba başlamadan önce biraz yorum yapmak isterim. Bu kitap bana göre çok güzel. Okumanızı tavsiye ederim ama akşamları değil. Çünkü bazı yerlerde korkunç olabiliyor. Çoğu olaylar zaten akşam oluyor. Siz de akşamları belki okuyacağınız diye pek akşamları okumanızı tavsiye etmiyorum. Belki de uykunuz çok gelir ve okuyamazsınız. Okursunuz ama anlamazsınız. Bu yüzden konu başlarında ya da normal, heyecanlı olmayan, sakin giden bir yerde bırakmanızı tavsiye ederim. Bazen ben okurken nefesim tutuluyor ve daha da çok okumak istiyorum ama malesef bazen araya iş giriyor mesela; ödev, yemek, misafir, hayvana bakma, arama, konuşma, kuzen ya da başka biriyle ilgilenme, anneye ya da babaya yardım etme gibi olaylarda kitabı yarım bırakıp o işleri yapmam gerekiyor. Bu yüzden size bir tavsiyem olacak. Kitabı okurken birisi sizi rahatsız etmeyecek bir yerde, uygun koşulu olan bir yerde, sessiz sakin bir yerde, ödev yapma, hayvanınla ilgilenme gibi işleri önce yapabilirsin ve misafir geleceğini bile bile kitaba başlama bence. Çünkü daha demin dediğim gibi merak edersiniz. Heralde biraz fazla yorum yaptım kitabın ne anlattığına bakalım.

 

İlgili resim

Conor adında bir çocuk vardır. Annesi kanserdir. Babası ise onları terk etmiş ve Amerika’da kendisine yeni bir hayat kurmuştur. Bu yüzden çoğu işleri kendisi yapar. Aile sorunu dışında bir tek onun da sorunu vardır. Her gece hep aynı kabusu görür. Bir gece yarısı uyanır. Sanki birisi ona sesleniyormuş gibi gelir. Pencerenin kenarına gelir ve bir porsuk ağacının onun yanına geldiğini görür. Porsuk ağacı bir canavardır. canavar Conor’a seslenir ve yanına gelmesini ister ama Conor buna ters çıkar. Canavar şaşırır…

Sabah olmuştur Conor kalktığında porsuk ağacını dikenlerini görür. Şaşırır. Sonra odasını temizleyip okula gider. Gelir.

Conor yine 12:07 uyanır. Bu sefer canavar kendisini anlatır. Ayaklandığını söyler. Bunun nedeninin ise Conor’a 3 hikaye anlatması gerekmesidir. Canavarın hikayeleri bittikten sonra da, Conor ona kendi hikayesini yani gerçeği anlatacaktır. Conor, bunun oldukça saçma olduğunu düşünür, ama bu hikayeler onun hayatını değiştirir.

İlgili resim

Bu kitabın kısa bir özetidir. Kitap bir bulmaca gibidir. Size şimdiden İYİ OKUMALAR dilerim…

(Visited 100 times, 1 visits today)