Aksiyon ve Macera

Aksiyon ve Macera benim için hayattır. Çünkü aksiyon ve macera asla vazgeçilmeyen bir gerilimdir. Özellikle de “risk” en çok kalbi attıran şeydir. Şimdi sizlere bir hikayemi anlatacağım.

Biz kuzenim ile birlikte parka inmiştik. O parkta tanıştığım bir arkadaşımızın tam 21 tane kuzeni varmış. Ve hepsini de parka çağırmış. Ben hala o küçücük eve nasıl sığdılar diye düşünüyorum. Neyse, o kuzenleri biz bisiklet sürerken parka  geldiler. Sonra da biz bisikletleri bırakıp bir oyun oynayalım dedik. Onlarda tamam dediler. Sonra biz hırsız polis, onlarda saklambaç dediler. Biz onlara karşı çıkınca bizi taşlamaya başladılar. Bizde azıcık taşla dayandık ben birini tam alnından vurduktan sonra herkes durup ona baktı ve bizi sopalarla kovalamaya başladılar. Birisi beni yakaladı ve beni tuttu. Sonra ben ona vurarak kaçtım arkamızı döndüğümüzdebir de ne göreyim;  bizim bisikletleri almış götürmüşler. Biz de geri dönmeden sitenin dışına kaçtık.Herkes korkudan evlerine kaçmış, bu olayı kimseye söyleyememişlerdi. Biz sitenin dışına kaçtıktan sonra birden ben bir şey gördüm ve herkese durup eğilmelerini söyledim. Ve dedim ki; Gelmiyorlar sakin olun dedim. Eğilin dememin sebebi şuydu; Bizi dürbün ile arıyorlardı. Dürbünü görünce biz korkudan yanımızda olan arkadaşımızın evine gittik. Orada biraz soluklandıktan sonra durumu arkadaşımızın annesine anlattık. Sonra biz gaza gelip siteye ara sokaklardan girip kimseye kendimizi göstermeden kuzenim ile evin önüne kadar gelmeyi başardık. Şansımıza da dedem balkonda oturuyormuş. Ve bütün bu macera dedemin iyi bir azarıyla etmesi ile bitti.

 

İşte böyle bir maceram da var. Siz de arkadaşlarınız ile dışarıda vakit geçirip, sosyalleşmeyi unutmayın. Ben de teknoloji bağımlısıyım. Fakat hayatın dışarıda olduğunu biliyorum. Havalar ısınınca kesinlikle dışarıya çıkacağım. Hayat dışarıda olmasına rağmen tehlikeler de var. Bunlardan korunmak için birçok arkadaşınız ile ve güvendiğiniz arkadaşlarınız ile oynayın. Unutmayın ki aslında aksiyon ve macera dışarıda bunları yaşamak istiyorsanız doğa sizlere kucak açmış bekliyor. İyi oyunlar arkadaşlar.

(Visited 63 times, 1 visits today)