Ankara Kitap Fuarı

Kitaplar çok önemlidir. Onları özellikle çocukların beyinlerinin gelişmesi için kitapları daha çok çocuklar okumalıdır.Kitapları herkes sever. Hem kitapların yazılması için o kadar çok emek veriliyor ki tahmin bile edemezsiniz.

Her yıl Ankara’da Congresium’da kitap fuarı yapılır. Bu fuar kitapların hepsinin bir arada olduğu en büyük yerdir.Herkes oraya gider ve neredeyse bütün kitapları alır. Bu kitapların bazıları da dünyaca ünlü kitaplardır.

Oraya kendi kitaplarını yazan kişiler gelir ve kitaplarını alan kişilerle sohbet ederler ve kitaplarını imzalarlar. Kitapları yazan kişilerin bazıları çok ünlüdür. Aynı zamanda onlar çok tecrübeli ve daha zekidirler. Kitap yazmak çok zor olduğu için her zaman kitapların gerçeklerini almak gerekir. Yoksa yazarların emekleri çalınır. Yani bu bir hırsızlık olur.

Kitap fuarında aynı zamanda sahaflar vardır. Onlar çok eski kitaplar satarlar. Çok eski dergi ve gazeteler satarlar. Hatta eski paraları, eski gramafon, radyo, aletleri bile satarlar. Orayı gezenler oradaki eşyaların tarihi olduğunu hemen anlarlar.

Kitap fuarında ayrıca zeka oyunları satan yerlerde vardır. Bu zeka oyunları çocuklar için çok yararlıdır. Hem de onlarla oynamak çok eğlencelidir. Kitap fuarında çocuklar içinde ayrı kitapçılar vardır. Her çeşit çocuk kitaplarını orada bulmak kolaydır.

Kitap fuarında insanların karikatürlerini yapan karikatürcülerde vardır. Herkes oraya gidip kendi komik karikatürünü çizdirebilir. Bu hem çok güzeldir hem de çok komiktir.Aynı zamanda orada resim yarışması gibi bir çok yarışmalarda yapılır.

Herkes mutlaka kitap fuarına gitmelidir.

(Visited 345 times, 1 visits today)