Anne Baba Okulu

Anne ve babam bana hep bir çocuğun eğitiminin ilk önce aile içinde yani evde başladığını söylemiştir. Çocuklar okula gitmeye başlamadan önce en temel kuralları ailesinden alırlarmış. Büyüklerine karşı saygılı, vatanına ve milletine hayırlı ve de sevgi dolu bir insan olabilmemiz için aile büyüklerimizden daha doğru davranışları öğrenebiliyor olmamız çok ama çok önemli.

Anne ve baba olma ihtimali olan tüm büyüklerin, insanların çocuk sahibi olmadan önce nasıl iyi bir insan yetiştirebileceklerini bir okulda öğreniyor olabilmeleri bence çok etkileyici bir fikir.

Bu fikrin hayata geçirebilmesi için özel ve zorunlu bir okul olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen ailelere ders verilebilir.

Bu dersler şunlar olabilir: “Çocuklarımıza nasıl davranmalıyız? , Çocuklarımızı nasıl iyi yetiştirebiliriz?”

Böyle bir okul olursa günümüzün çocukları daha terbiyeli ve saygılı olabilirler. Bu sayede bütün aileler çocuklarını doğru yetiştirebilir. Ancak maalesef bazı aileler çocuklarını hiç ama iyi eğitemiyor. Bu yüzden çocukları çok saygısız olabiliyor.

İşte tam bu sebeple, ülkemizde ve dünyada bu okullar sayesinde insanlar arasında sevgi ve saygı artar. Hatta savaşlar bile olmayabilir.

Ben, daha sevgi dolu bir dünya için anne ve babaların kendilerini bu konuda eğitebilecekleri okulların açılmasını diliyorum.

Eğitim anne ve babalar için de şart…

(Visited 58 times, 1 visits today)