Araba Nasıl Modifiye Edilir?

Bu özellikler otomobil hayranların en çok ilgilendiği bir konudur. Fakat bir kısmımız da modifiyeye çok uzak. Bu yazım bence herkese bir fikir verecektir. Hadi başlayalım.

Bir arabaya modifiye çekmek için jantlardan başlayabiliriz. Tabii bu jantlar arabaya göre seçilmelidir bir kuş serisi aracınız var ise buna yazılım ya da başka motor ekletmenizi tavsiye ederim. Çünkü bunun gibi araçlar altına mermer koymadan ya da su olmayan yerlerde bu arabalar otomobil pilotu olmadığınız takdirde drift atmaz.

Gelelim ikincil maddeye: bir egzoz taktırabilirsiniz. Bunun birçok çeşidi var. Benim bunlar arasından seçeceğim kumandalı egzoz olurdu. Çünkü, istediğiniz zaman açabilir ve kapatabilirsiniz. İnsanlar arkanızdan biraz daha fazla konuşmaya başlar o kadar.

İlgili resim

Benim en sevdiğim modifiyenin bölümlerinden biri olan arabayı yere basmak. Bunun için air ya da coilover kullanabilirsiniz. Ama benim tercihim air olurdu. Çünkü istediğiniz zaman aracı kaldırıp indirebilirsiniz. Bu sayede dağlık ya da yüksek bir yere çıkarken aracınızı kaldırabilirsiniz. Ama bu air dediğimiz şey dükkandan dükkana 4.000 tl ya da 5.00 tl arasında değişirken Coilover’ı 80 TL ye bulmak mümkün.

Ayrıca bence modifiye denildiğinde hemen hemen herkesin aklına gelen en klasik şey de aracınıza çıkartma yapıştırmak. Benim bu yazı türlerinden en çok ilgimi çeken DAPPER yazısıdır veya Stance Works gibi yazılar da vardır.

modifiye çıkartma ile ilgili görsel sonucu

dapper ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve sıra en önemli noktaya geldi. Bu arabalara modifiye çekiyoruz tamam da bizi polis çevirse ne olacak? Bunun gibi durumlarda mecbur ceza yiyorsunuz. Hatta bununla ilgili bir yazımı önceki aylarda da yazmıştım. Eğer aracınızda egzoz yoksa ceza yemezsiniz. Bu arada aracının egzozu orjinal olup da abartı egzoz olan araçlar var.  Bunlardan biri olan ve benim hayallerimi süsleyen Honda markasının S2000 modeli bu araçların orjinal egzozu abartı bir şekilde olduğu için eğer drift yapmazsanız ya da tehlikeli makaslara girmediğiniz sürece ceza yemesiniz.

Arabalar ve arabalarla ilgili her konu benim ilgi alanıma giriyor. Umarım benim gibi otomobil sevenlare basit de olsabazı fikirler verebiliyorumdur. Yeni yazımda görüşmek üzere.

(Visited 594 times, 1 visits today)