Arkadaşla Oynamak mı , Bilgisayarla Oynamak mı?

Tercih yapmak biraz zor. Ben bilgisayar oyunlarını da seviyorum, arkadaşlarımla oyun oynamayı da seviyorum.Hafta içi her gün neredeyse vaktimin tamamını okulda geçiriyorum. Teneffüslerde arkadaşlarımla oynamaktan büyük zevk alıyorum.

Çünkü çok eğlenceli.Birlikte oyun oynamak bizi sosyalleştiriyor.Ama okul dışında bir araya gelmemiz her zaman mümkün olmuyor. Annemle babam biz çocukken sokakta oynardık diye anlatıyorlar. Ama şimdi çocuklar sokakta pek oynamıyorlar. Onları dinlerken çok güzel vakit geçirdiklerini anlayabiliyorum.Keşke çocuklar eskisi gibi sokaklarda oynayabilse…                                      

Günümüzde bilgisayar bir ihtiyaç.Bilgisayardan uzak kalmak mümkün değil. Önemli olan bilgisayarı amacına uygun kullanmak.Bilgisayar oyunlarını çok oynarsak bu hem sağlığımız açısından tehlikeli olabilir hem de vaktimizi boşa harcamış oluruz.O yüzden bilgisayar oyunu oynayacaksak ailemizin izin verdiği süre içerisinde ve onların kontrolü altında oynamalıyız. Benim bir tercih  yapmam gerekirse arkadaşlarımla oynamayı tercih ederim.

(Visited 321 times, 1 visits today)