Astroloji Nedir?

Yıldızların yer olayları üzerindeki etkisini belirtmeye ve bu etkileri göz önünde tutarak geleceği önceden bildirmeye dayanan falcılık sanatı.

Astroloji ile ilgili görsel sonucuAstroloji gelecekte sizin hissedeceklerinizi , davranış biçiminizi yapacaklarınızı tahmin ettiğini iddia eder.

 

 

Osmanlı Dönemi’nde Astroloji

Yaklaşık 300 yıl öncesine kadar hemen her hükümdarın bir saray müneccimi vardı. Osmanlı sarayında, padişaha neyin ne zaman yapılmasının daha uygun olduğunu söyleyen bir müneccimbaşı bulunurdu. Bu müneccimbaşılar, Tanzimat Dönemine kadar padişah ve devlet adamları üzerinde etkili oldular. Eski çağlardaki ünlü astronomi bilginlerinden bazıları astrolojiyle de uğraşıyordu. İÖ 2. yüzyılda Eski Yunan astronomi bilgini Ptolemaios (Batlamyus), 16. ve 17. yüzyıllarda ise Danimarkalı astronomi bilgini Tycho Brahe ile Johannes Kepler astrolojiyle de ilgilenmişlerdir.

Kehanet Sanatı ve Astroloji

İsrail 6.yüzyıl Beit Alpha Sinagog’ da bulunan Zodyak Resmi

Günümüzde astrologlar, Güneş’in, Ay’ın ve gezegenlerin insanın yaşamı üzerinde etkileri olduğunu ve buradan hareketle bir kişinin geleceğinin kestirilebileceğini öne sürerler. Bazı dergi ve gazetelerde, aynı burçta doğan herkes için ortak kehanetlerde bulunan yıldız falları yayımlanır.

Babilliler, İÖ 6. yüzyılda gezegenlerin gökyüzündeki hareketini gösteren haritalar yaptılar. Böylece Güneş ve Ay tutulmasının ne zaman olacağını önceden kestirebiliyorlardı. Astroloji Babil’den Eski Yunanistan’a, oradan da Mısır’a ve Hindistan’a geçti. Daha sonra bütün Asya ve Avrupa’ya yayıldı. İS 1066’da gökyüzünde parlak bir kuyrukluyıldız görülmüş ve bu alışılmadık olay insanları çok korkutmuştu. Bunu yorumlayan astrologlar yakın gelecekte bir kralın öleceğini ve çok önemli olayların yaşanacağını söylediler. Gerçekten de birkaç ay sonra, Hastings Savaşı’nda İngiltere Kralı Harold öldürülünce pek çok kişi bu kehanetin doğru olduğuna inandı. Oysa bugün Halley olarak adlandırılan bu kuyrukluyıldızın her 76 yılda bir Dünya çevresindeki yörüngesinden geçtiğini biliyoruz. Fakat, bu anlamlı rastlantıya Carl Gustav Jung senkronizasyon teorisine göre anlamlı rastlantılar adını vermektedir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Astroloji

AKREP: Akrebin dünyasında yalana ve yalan söyleyene asla yer yoktur. İlgi çekicidir, içinde olanı kimse bilmez çoğu şeyi kendi içinde yaşamayı tercih eder. Lider ruhludur. Aşık olmaz, aşık eder. Genel olarak merak uyandırır.  Ben bir akrep olarak burcumu, doğduğum günü, ayı çok seviyorum. Bu dönem biraz sıkıntılı geçse de yaza doğru güzel şeyler olacak. En iyi anlaştığım burcun oğlak olması gerek ama ben onlarla anlaşamıyorum. Yay ve akreplerle daha iyi anlaşıyorum, şimdilik tabii. Ben Nuray Sayarıyı’ nın burç yorumlarını takip ediyorum.

Akrebin taşı: Akrebin hayatı zor olarak gözlemlenir. Ay taşı lal akuamarin ve  akik çoğu zaman iyi gelir.

akuamarin ile ilgili görsel sonucu

Akuamarin: Cesaret taşı olarak da bilinir.Ölüm karşısında cesaret verdiği de söylenir. Rengi akrebin dinginliğini sağlar. Renginden dolayı denizciler bu taşı tılsım olarak kullanırlar. Yine renginden dolayı bu taş medyumlar tarafından geleceği görmek için de kullanılır bu yüzden kahin taşı olarak da bilinir.

 

akrep burcu ile ilgili görsel sonucu

Ve kesinlikle akrep olmak ayrıcalık…

Hangi Ay Hangi Burç?

Hangi burç, hangi aya denk geliyor? İşte aylara göre burçlar…

Koç 
21 Mart – 20 Nisan

Boğa
21 Nisan – 20 Mayıs

İkizler 
21 Mayıs – 21 Haziran

Yengeç
22 Haziran – 22 Temmuz

Aslan
23 Temmuz – 22 Ağustos

Başak
23 Ağustos – 22 Eylül

Terazi
23 Eylül – 23 Ekim

Akrep
24 Ekim – 22 Kasım

(Visited 150 times, 1 visits today)