Atahan’ın Gözünden Basketbol

Merhaba, ben Muhammed Atahan Gezeker. Sekiz yaşındayım ve basketbol oynuyorum.

Sizlere biraz basketboldan bahsetmek istiyorum. Beştepe Okulları Spor Kulübü’nün basketbol takımında iki senedir basketbol oynuyorum. Bu spor benim fiziksel ve zihinsel olarak etkiledi. Boyum çok hızlı bir şekilde uzuyor. Eskiden topu potaya atamıyordum ancak şimdi atığım topların çoğu sayı oluyor. Derslerimde de eskiye göre daha başarılıyım. Basketbol benim çok ilgimi çekiyor. Geçen antrenmanda Yahya Koç bana seslenerek  ”İşte şimdi takım kaptanı oldun” dedi. Çok mutluyum. Çünkü, iki senedir yaptığım çalışmalar sonuç vermeye başladı.

Ben, basketbol sayesinde arkadaşlarımla hem paylaşmayı hem de ahlaklı olmayı öğrendim. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi ”Ben sporcunun zeki, çevik aynı zaman da ahlaklısını severim” sözüne uyan bir sporcu olamaya ben de gayret ediyorum.

Basketbol sayesinde takım ruhunu ve birlikte çalışmayı öğrendim. Basketbol, tüm dünya da çok sevilen bir spordur. Takımlar, toplam beş kişiden oluşur ve iki potada oynanır.

Basketbol benim ilgimi çektiği gibi dünyanın da ilgisini çekmektedir.

Ben de ileride iyi bir basketbolcu olup milli takımda oynayıp milli formamızı giymek istiyorum. Beni iyi takip edin. İleride neler olur bilinmez.

Diğer yazılarımda görüşmek üzere…

 

(Visited 102 times, 1 visits today)