Başlangıç Filmi

Tamamen bilim kurgu olan “”Başlangıç” filmi OSKAR ödüllü bir filmdir. Filmin özeti şu: Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Yani aslında Cobb, bilgi hırsızıdır. Cobb’un bu ender yeteneği, onu rüya casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama aslında Cobb’a bu hırsızlığı babası öğretmiştir. Cobb’un elinde Küçük bir topaç gibi bir şey vardır. Onu döndürdüğünde eğer topaç hiç durmadan dönüyorsa rüyada, duruyorsa gerçek hayattadır. Ve Cobb dünyada bilgi hırsızlığını en iyi yapan kişidir. Fakat Cobb’ un eşi Mal(Mool) Cobb’un gözleri önünde intihar edince Cobb artık bütün rüyalarında Mal’ı görür ve kendinden geçip işine kendini vermez. Bu yüzden bir kız tutar ve onun rüyaları yaratmasını ister.

 

Sonra Cobb ve takımı uçakta bir adamın kafasına onun rüyasına girerek o adamın şirketini kapatmasını sağlayacaklar. Ama bunu yapmaları için 3. katmana(rüya içinde, rüya içinde rüya) görmeleri gerekiyor.

Ve 3. katmanda ölürlerse Arrafta kalacaklar ve belkide bir daha uyanamayacaklar.

Böyle silahlı çatışmalarla geçen Başlangıç Filmini izlemenizi öneriyorum. Sizlerde böyle maceralı filmler izlemeyi seviyorsanız bu film tam size göre.

(Visited 182 times, 1 visits today)