Bir Günlüğüne Elon Musk Olmak

Blog Sitem

Bir günlüğüne başkası olma şansım olsaydı Elon Musk olmayı seçerdim. Elon Musk dünyanın en zengin insanlarından biridir. Tesla, SpaceXNeuralink ve The Boring Company şirketlerinin kurucusudur.

Tesla dünyada en çok elektrikli araba satan markadır. Elektrikli araçlar dünyada daha az benzin kullanılmasını sağlar. Benzin dünyayı kirleten yakıt tipidir. Fosil yakıtlar dünyada yaygın bulunsa da o kadar zararlıdır. Tesla bu yüzden çok önemlidir. (Tesla Bot hakkında) SpaceX uzaya roket fırlatan bir şirkettir. Son zamanlarda Transporter-3 Mission roketini fırlatmıştır. SpaceX, gelecekte Mars’a roket fırlatmayı düşünüyor. Neuralink ise beyin ile bilgisayarı kontrol etmeye yarayan bir cihaz üretiyor. (Şu anda prototip)

Elon Musk günde 11 saat çalışıyor. Çok yoğun bir temposu var. Ben Elon Musk olsaydım her sabah banyo yapar ve kahve içerdim. Öğleden önce Tesla’daki araştırmacılarla toplantı düzenlerdim. Bu toplantıda elektrikli araçlara yeni ne getirebileceğimizi tartışırdık. Öğleden sonra SpaceX’teki araçtırmacılarla toplanırdım. Mars’a insan gönderme çelışmalarıyla ilgili konuşurduk. Akşam üstünde Neuralink ve The Boring Company’deki çalışmalara bakardım.

Akşam, ne gibi yenilikler sağlayabilirim diye düşünürdüm. Akşam yemeğinden sonra kendime ve çocuklarıma zaman ayırırdım.

(Visited 164 times, 1 visits today)