Canım Köpeğim Gece

 

Bu ayki yazımda sizlere köpeğim Gece’den bahsetmek istiyorum. Karanlıkta hiç görünmediğinden adını Gece koyduk ve 40 günlükken sahiplendik. Köpeğimin cinsi erkek. Alman Kurdu’dur yani o bir K9 koruma köpeğidir. Rengi koyu siyahtır. Şimdi 1,5 yaşında. Küçükken her nedense çok havlıyordu ve dişleri kaşınıyordu. Bu yüzden de her şeyi ısırıyordu.

img_6179.kapak-resmi

Köpeğimin cinsine ait bazı özellikler şunlardır:

  • Alman Çoban Köpeği veya Alman Kurdu olarak bilinir.
  • Almanya kökenli bir köpek ırkıdır. Türkiye’de bazen “Kurt Köpeği” olarak da anılırlar.
  • Mizacı: Uyanık, Atik, Meraklı, İtaatkar, Sadık, Emin, Cesur ve Zekidir.
  • Erkek cinsinin boyları 60-65 cm, dişi cinsinin boyları ise 55-60 cm,
  • Erkeklerde kilo 30-40 kg, dişilerde ise 22-32 kg arasında olmaktadır.

Köpeğim “Gece”yi çok ama çok seviyorum. Kafeye giderken onu da götürüyoruz yanımızda. Bundan çok keyif alıyorum. Onunla oyun oynamayı, onun yemeğini ve suyunu vermeyi, tüylerini taramayı, bahçede birlikte top oynamayı kısacası onunla ilgilenmeyi çok seviyorum. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki öğün yemek veriyoruz. Gece’nin en sevdiği oyun ise su ile oynamak. Bunu ben de Gece de çok seviyoruz. Saatlerce oynuyoruz. Çenesi çok güçlü olduğu için de bir şeyi tutup çekiştirmeyi çok seviyor. Akşamları bahçemizdeki kulübesinde uyuyor.

img_7413

Gece’yi küçükken çoğunlukla bağlı tutarken şimdi evimizin bahçesine alıştığı için artık bağlamıyoruz ve bahçemizde serbestçe dolaşıyor, bizi ve evimizi koruyor.

img_6906

Hayvan sevgisi insanda çok başka duygular hissettiriyor. Karşılıksız sevgisi ise anlatılmaz bir duygu. Hayvanları seven, onlara bakabilecek olan herkesin benim gibi sahiplenip ona bir yuva vermesi dileklerimle.

(Visited 475 times, 1 visits today)