Çekim yasası mı Murphy kanunları mı?

Bir şeyin olma olasılığı isteme olasılığı ile ters orantılıdır diyen murphy kanunu mu.Yoksa  Evrene göre kural yoktur bir şeye şimdi sahip olduğunu hislerinizi sunarsanız evrende buna yanıt verir diğer çekim yasası mı olmalı.

İşleri yolunda gitmeyenlerin klişesi murphy kanunları. Murphy denilen şey aslında olası kötü durumlarda yanlış yapmamamız için bizi bilgilendirmeye çalışan bir çeşit sembol.Veya başımıza gelen talihsizliklerde söylediğimiz bir söz.Mesela arabanı yıkattığın gün  yağmur yağması bulunduğun sıranın her zaman yavaş ilerlemesi veya normalde yalnızken çok güzel yaptığım bir şeyi birisine gösterirken mutlaka yapamaman.Eğer bir işi halletmek için birden fazla olasılık varsa ve bu olasılıklardan biri istenmeyen sonuçlar veya felaket dorucaksa kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir. Ters gidebilecek her şey ters gidecektir .Öte yandan çekim yasası bunların tam tersini diyor. Çekim yasasına göre hayatta yaşadığımız bütün deneyimler aslında düşüncelerimizin bir sonucu eğer zengin olacağını düşünüyorsan zengin olursun ,evrene gönderdiğin mesajla ilgili.Rhonda Bryne’ın secret kitabında da bahsettiği gibi ne istersen onu çekersin.Çekim yasasını hayatımıza uygulamak ve hayatımızı daha iyi hale getirmek için yapmamız gerekenlerin başında olumlu düşünmek geliyor.İnsanlar olarak düşüncelerimizle evrene bir enerji yayıyoruz.

Benim düşüncelerime göre çekim yasası olmalı çünkü çekim yasasına göre düşüncelerimiz gerçekleşmek zorundadır neyi düşünür ya da neye odaklanırsak onu elde ederiz.Yani bir nevi çekim yasasını biz yönetiriz.Pozitif düşünerek yaşayacağımız şartları iyileştirebilir.Hayatımızı biz şekillendire biliriz.

(Visited 1.222 times, 1 visits today)