Çocukluğum

28 Kasım 2006’da normal doğum tarihimden 3 hafta önce dünyaya gelmek için acele etmem nedeniyle ve aynı gün tesadüf eseri Papa’nın Ankara’ya geldiği gün annemin bin bir güçlükle hastaneye gitmesi neticesinde dünyaya geldim. Hayatın zorlukları benim için daha doğduğum gün başlamıştı.

Dünyaya geldikten sonra her şey yolunda giderken 40 günlükken idrar yolu enfeksiyonu hastalığına yakalandım. Bir sürü test, kontrol, muayene derken bu hastalık nedeniyle 2 yaşımdayken idrar yollarından Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat oldum. Ameliyat neticesinde bu hastalıktan kurtuldum. Annemin ve babamın çalışıyor olması nedeniyle çok küçük yaşta kreşe başladım. Hayatın zorluklarını küçük yaşta yaşamaya başladım.

İlkokul 1. sınıfa Yüce Koleji’nde başladım. Sınıfımda o kadar yaramaz çocuk vardı ki, sınıf öğretmenimiz en sonunda okuldan ayrılmak zorunda kaldı. Sınıfımız ise başka sınıflara dağıtıldı. Hayatın zorlukları bir kez daha karşıma duvar ördü. 1. ve 2. sınıfı Yüce Koleji’nde okuduktan sonra oturduğumuz binada yangın çıkması nedeniyle Oran’dan Yaşamkent’e taşınmamız nedeniyle 3. sınıfta Doktorlar Koleji’ne annemin İlkokul öğretmenin sınıfına devam ettim. 4. sınıfı orada tamamladıktan sonra 5. sınıfta şu an okuduğum okuluma geldim. Kreş de dahil olmak üzere 11 yaşımda dört okulda okuma başarısı gösterdim. Her yerde yeni bir çevre yeni bir arkadaş grubu kurmak ve bulmak her gittiğim yere adapte olmak konusunda zorluklar yaşadım.

Hayatımda yaşadığım ve asla unutmayacağım en önemli olay ise tatile gideceğimiz gün darbe girişiminin olması nedeniyle yaşadığım korku dolu anlardı. Bugün de yaşadığım korku ve endişeyi ve tatile gidemeyecek oluşumuzu asla unutmayacağım.

Bir gün akşam annemin evde olmadığı bir günde babam ile televizyon izlerken babama üşüdüğümü söyledim o da oturduğumuz odadaki kalorifer peteğini kontrol ederken birden peteğin borusunu patlattı ve odayı su bastı. Babamın elleri yara oldu. Bu anı da asla unutmayacağım.

Yazdıklarımdan da göreceğiniz üzere bir insanın hayatta karşılaşabileceği bütün olumsuzluk ve zorlukları 11 yaşıma kadar yaşamış bulunmaktayım.

Ancak hayatta ne kadar zorluk ve olumsuzluk yaşamış olsam da bu zorluk ve olumsuzluklar gelecekte bana tecrübe olarak geri dönecek ve her şeye rağmen hayat güzel ve yaşamaya değerdir.

(Visited 101 times, 1 visits today)