DAVETSİZ MİSAFİR JERRY

               Bir gün annem, babam ben ve kardeşim eve dönüyorduk.  Evimize girerken; komşumuzun beslediği fare kafesinden kaçmış ve evimize girmiş. Ben o fareyi biliyorum.  Adı Jerry.  Jerry gri renkte bir fare.  Yani Speedy Gonzales.  Jerry çok hızlı bir fare.  Bundan dolayı onu yakalamak çok zor.  Asıl sorun şu; evimize girmiş ve haberimiz yok.   Gece bizim davetsiz misafirimiz olmuş bile.  Sabah annem kahvaltıyı hazırlarken, masada duran peynirleri görmüş.  Onları bir güzel küçücük midesine indirmiş.  Ben uyanıp yüzümü yıkadıktan sonra, kahvaltı etmeye giderken dedim ki anneme; ” Anne bu peynir tabağı neden boş?  Boş ise neden masaya koyuyorsun?”

Annem ” Aaaa! Ben daha yeni koymuştum.  Yoksa sen mi yedin?”

” Hayır anneciğim.  Ben daha şimdi geldim.  Fark etmedin mi?” dedim.  Annem de ” Sen yemediysen o zaman kim yedi?” diye sordu.  Ben de ” Bunu bir de babama sormalıyız. ” dedim.  Daha sonra babam geldi.  Herkes birbirine ”Günaydın” dedi ve kahvaltı sofrasına kardeşimle beraber oturduk.  Güzelce sohbet ederek kahvaltımızı ediyorduk.  Ben dedim ki;” AAA! Masada davetsiz bir misafirimiz var.  Komşumuzun faresi Jerry bu!”.   Kardeşim çok sevinip, sevinç çığlığı attı.  Annem ise korkusundan odasına saklandı.  Babam ve ben korkmadık.  Sonra ben onu elime aldım.  Babamla beraber komşunun zilini çaldık ve Jerry’i onlara verdik. 

Komşumuz dedi ki; ” Çok teşekkür ederim Defneciğim.  Kafesinden iki gün önce kaçmıştı ve onu yakalayamadık.  Sonra da kaçmış ve onu sen yakaladın.”

Ben de ” Ben onu bulmadım.  Kendisi bizim davetsiz misafirimiz oldu.  Gece bizimle kalmış.  Biz de sabah onunla birlikte kahvaltı ettik.”

Komşunun ağzı açık kaldı.  Hayretle bakakaldı.  Sonra komşumuz faresi Jerry’i  elimden alıp kafesine yerleştirdi. 

DEFNE GÖLGEDAR 3/A

(Visited 96 times, 1 visits today)