DC Comics

Dc Comics, Marvel Studios’un en büyük rakiplerinden biridir. DC film, çizgi roman, çizgi film, aksiyon figürleri ve Lego setleri çıkarmak gibi bir sürü iş yürütmektedir. Marvel’da DC’den aşağıda kalmıyor tabii ki. Bana taraf seçmemi sorsalar Marvel’ı seçerim ama konumuz bu değil. Dünyanın en çok bilinen ilk 3 süper kahramanından 2 tanesi DC’ ye aittir. Onlar da -eminim tahmin etmişsinizdir- tabii ki Batman ve Superman’ dir. 3. karakter ise Marvel’ a aittir. O kişi de Peter Parker yani Örümcek Adam’dır ama dediğim gibi Marvel’ a çok değinmek istemiyorum. DC’nin çıkardığı son 3 film  -çok takip etmediğimden dolayı arada başka bir film çıkarıldı mı bilemiyorum-  Batman v Superman: Dawn of Justice, Suicide Squad ve The Lego Batman Movie’dir. Yukarıda yazdığım gibi arada başka filmler de çıkarmış olabilirler ama ben böyle biliyorum. Her neyse bence aralarında en iyisi The Lego Batman Movie’ ydi. Nedeni Batman en sevdiğim ilk 5 DC karakterinin içerisinde -1. Reverse Flash ve 2. Flash. koşuculara bir sevdam var sanırım çünkü Marvelda’ da Quicksilver’ ı seviyorum- ve harçlığımın çoğunu Lego’ya harcayan biri olduğum için bu saydığım filmlerden en çok Lego Batman’i seviyorum. Bu filmlerden en kötüsü de yani bilemiyorum Batman v Superman pek güzel değildi ama Suicide Squad’ dan daha güzeldi o yüzden en kötüsü Suicide Squad diyeceğim. Az önce IMDB puanlarına baktım ve bütün IMDB kullanıcıları da benim gibi düşünüyormuş sanırım çünkü sıralamayı aynı yapmışlar. Aşağıya puanlarını ve kapak resimlerini ekledim.

The Lego Batman Movie: 7,6

lego batman movie ile ilgili görsel sonucu

Batman v Superman: Dawn of Justice: 6,7

batman v superman dawn of justice ile ilgili görsel sonucu

Suicide Squad: 6,3

İlgili resim

Bu arada bu filmlerin hepsinde az da olsa Flash var.

DC’nin çıkarmayı planladığı bir sürü film var gibi gözüküyor. O filmlere de bir değinmek istiyorum.

İşte Filmler:

Justice League

Wonder Woman

Aqua Man

The Flash

Cyborg

Bildiğim kadarıyla önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde 5 film çıkaracaklar ve inşallah şu anda kötü olan maddi durumları düzelir ve daha güzel film ve çizgi romanlarla karşımıza çıkarlar. Lego setleri de filmlere uyarlandığı için otomatik olarak daha güzel olur (Mantık yani!)

Bir de son olarak Injustic’e değinmek istiyorum. Bu konu üzerine 6 tane çizgi roman ve 2 tane oyun yapıldı. Bu yüzden gayet iyi bir çalışma. Kitaplarından 5 tanesini okudum (Kaan ve Sıla sayesinde) oyunlarından da ilkini oynadım. İkincisi daha çıkmadı diye biliyorum ama dediğim gibi DC’nin büyük bir hayranı olmadığım için çıkıp çıkmadığından emin değilim. Umarım yeni şeyler öğrenmişsinizdir.

(Visited 183 times, 1 visits today)