DC karakterleri

Batman

Batman yani diğer adıyla kara şovalye 1939 un Mayıs ayında DC’in 27.sayısında çilen bir süper kahramanadır. Batman’i çizen Bob Kane ve yazarı da Bill Finger tarafından ortaya çıkarılan bir karakterdir.Fakat çizgi romanı yaratan iki değil bir kişidir oda Bob Kane dir -bunun nedeni tam olarak bilmediğim için yazamadım-.Batman yani Bruce wayne batmen olmasındaki büyük etken anne ve babasının gözlerinin önünde öldürülmesi ve bu sayede Batman suçla savaşmaya başlamıştır.

Flash

Flash, ocak ayı 1940 yılında Flash comics adı ile yayınlanmıştır(Harry Lampert tarından yayınlanmıştır).Flash hız gücüne sahiptir.Toplam dört tane flash vardır.

Superman

Superman, ilk 1933 yılında yaratılmış bir karakterdir.Kendi gezegeni yok olmuş bir kıriptonlu olan supermen henüz küçük bir bebekken ailesi onu dünyaya göndermiştir. Burada özel güçlerini keşfeden superman insanlara yardım etmektedir.

Wonder women

wonder women supermandan sonra en güçlü karekterdir. Sihirli kılıç,kalkan,ve ip’i vardır ip’i ile insanlar gerçeği söyletmektedir.

Green Arrow

Green Arrow Morton Weisinger tarafından yaratılmış bir karakterdir. George papp çiziilmiştir. 1941 yılında ilk kez çizgi romanda yayımlanmıştır. Green arrow okları ile suçla mücadele etmektedir.

Martian Manhunter

Mars’tan gelmiştir ve gerçek adı Jon Johnson’dır. Ateşe karşı hassatiyeti vardır.

Black Canary

Black canary kadın süper kahramandır. Robert Kanigher ve Carmine Infantino tarafından flash comics’in Ağustos 1947 tarihi 86. sayısında kullanılmıştır. Sonik ses çıkarma gücü vardır.

Yeşil fener (Hal Jordan)

Hal Jordan yeşil fenere katılan ilk insandır. Yeşil fener cesaretin simgesidir.

AQUAMAN,

AQUAMAN deniz canlılarına hükmede bilme yeteneği vardır. Atlantis kralıdır.

BATGİRL

Batgirl,Bill Finger ve Sheldon molodoff tarafından 1961 yılında ortaya çıkmıştır. Bat girl komserin kızıdır.

ROBİN

Robin,1940 yılında Detective comics’in 38.sayısında götülmüş bir kahramandır.Batmanın çocuk yardımcısıdır.

 

robin vikipedi dc ile ilgili görsel sonucu

ROBİN

dc comic ile ilgili görsel sonucu

DC filimler:

çelik adam, kara şovalye, batman başlıyor, yeşil fener, çelik adam,batman vs superman, watchman, v for vendetta, superman dönüyor, RED, RED 2, Lego dc adalet takımı, Lego DC Comics Super Heroes, 8daha fala olmasına rağmen benim ilgimi çeken ve biraz da araştırmam sonucu çıkan sonuçlar bunlar.)

kaynakça:vikipedi,DC resmi sitesi.

(Visited 315 times, 1 visits today)