Ortaokul Öğrencileriyle Avm Gezisi

Merhaba ben Gülbahar Zeydan. Bugün ortaokul öğrencileriyle ve öğretmenleriyle gittiğim alışveriş merkezi gezimizi anlatmak istiyorum. Ben Beştepe Koleji Ortaokul öğrencisiyim. 6. sınıfta öğrenim görüyorum. Öncelikle okul gezilerini çok sevdiğimi belirtmek istiyorum.

O gün hava güneşliydi, hiç bulut yoktu. Saat 10 gibi yola çıktık. 15-20 dakika süren bir yolculuğun ardından alışveriş merkezinin girişine vardık. İlk olarak sinemaya gittik ve  İyi bir dinozor filmini izledik. Başlarda filmin sıkıcı bir film olduğunu düşündüm ancak ilerleyen dakikalarda çok eğlenceli bir film olduğunu anladım. Filmin bazı noktaları oldukça komikti ve salonda kahkahalar yükseldi. Film 3 boyutluydu. Filmi izledikten sonra oradaki oyuncaklarla biraz oynadık. Oyun oynarken birbirimizle şakalaştık. Okul dışında hepimizin bir arada olabilmesi çok güzeldi. Sonrasında yemek yemeye gittik. Yuvarlak masalara dikdörtgen  şeklinde tepsileri koymak biraz zor oldu çünkü masalar küçüktü. Ancak bu zorluk birlikte yemek yeme keyfine değdi. Lezzetli bir yemekten sonra öğretmenlerimizden izin alıp alışveriş merkezini gezmeye başladık.  Bir süre mağazalara bakındık ve alışveriş yaptık. Çoğumuz ilk defa yanımızda büyüklerimiz olmadan alışveriş yapıyorduk. Kaybolma ihtimalimiz düşüktü çünkü yanımızda cep telefonlarımız vardı. Zor durumda kalırsak öğretmenlerimizi arayabilecektik. 6-7 kişi gruplara ayrılıp gezmeye başladık. Bakım mağazalarına girdik ve nemlendirici aldık. Takılara baktık. Ardından öğretmenlerimizin yanına döndük. Öğretmenlerimizle biraz sohbet ettikten sonra hep beraber son bir kere gezdik ve servislere bindik. Serviste de sohbet etmeye devam ettik. 15-20 dakika süren bir yolculuğun ardından okula döndük. Bizim için çok eğlenceli bir gündü. Öğretmenler de bizim kadar eğlendi. Arkadaşlarımızla bu derece vakit geçirmemiz bizi inanılmaz keyiflendirdi. Geziden dolayı yorulduk ama kesinlikle stres attık. Bu arada gezide bize üç öğretmen eşlik etti. Mücahit,Gözde ve Ömer öğretmen. Ömer öğretmenimiz geçen yıl İngilizce öğretmenimizdi. Bu yıl maalesef aramızdan ayrıldı. Mücahit öğretmen ise sosyal bilgiler öğretmenimiz ve halen daha bizlerle birlikte. Gözde öğretmen ise ortaokul danışmanımızdı.

Bu gezi bence gittiğimiz en güzel gezilerden biriydi. Birey olarak dışarıda nasıl davranmamız gerektiğini öğrenmemizi sağlayan bir gezi oldu. Toplum içinde nasıl davranmamız gerektiği, sinemada nasıl film izlememiz gerektiği, alışveriş yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi birçok konuda deneyim kazandık. Üstelik yanımızda ailemiz olmadan bunları yapabilmenin nasıl bir his yarattığını anladık. Geçen yıl 5. sınıftaydım ve 6. sınıfa hazırlık aşamasında birçok şey kazandım. Ben ve arkadaşlarım öğretmenlerimizi ve okulumuzu seviyoruz. Bütün ortaokulun katıldığını da belirtmek isterim. Bu alışveriş merkezi büyüktü ve renkliydi. Evime yakın olan alışveriş merkezinde hiç böyle renkli şeyler görmemiştim. Bu nedenle bu gezi inanılmaz hoşuma gitti. Yoğun dersin ardından  böyle bir gezi yapılacağı haberini duyunca zaten çok mutlu olmuştum.

(Visited 120 times, 1 visits today)