Değişik İddiaları Kazanan Guinnessliler

Hepinize merhaba. Yeni, eğlenceli bir blog ile karşınızdayım. Bazıları ilginç, bazıları tiksindirici ama bir o kadar ilgi çekici rekorlar…

 • Piercing rekoru: Brezilyalı Elaine Davidson, rekorlar kitabına girmek için vücuduna tam 1903 piercing yaptırmış. Adeta Bir büyücüye benzedi ve dilinden serçe parmağını geçirmeyi de unutmadı. Deldirmedik yeri kalmamış, resmen işkence! 1903 tane piercing… İnsanın inanası gelmiyor.
 • Göz kapaklarıyla araba çekme: Bir Çinli olan Dong Changsheng, 26 Eylül 2006 tarihinde 1.5 ton ağırlığındaki eski kasa bir Volkswagen Golf’ü sadece alt göz kapaklarına yerleştirilmiş özel bir kanca sistemi ile 1 cm çekmeyi başardı. Dong, bu rekora ‘chi-kong’ adı verilen özel bir antrenman ile hazırlandı. Göz kapağıyla araba çekme fikri gerçekten müthiş! Nereden aklınıza gelir ki göz kapağınıza çengel takıp araba çekmek?
 • Rekor için soyundular: Avustralya’nın Sidney kentinde ilginç bir rekor denemesi gerçekleşti. 200’den fazla Avustralyalı, dünyanın en geniş katılımlı mayolu geçit törenini gerçekleştirerek rekor kırmak için mayolarını giydi ve kendilerini sokaklarda buldular. Bu da en az diğerleri kadar değişik bence. Neden 200 kişi mayo ile yürür ki? İnsanlar rekor denemesi için bile bu şeklide örgütlenebiliyorsa bir eylem hazırlığında olsalar yapabileceklerinden korkulur.
 • En uzun adam: Bu konuda mütevazı olamayacağız, olmamalıyız da. Hepimizin bildiği gibi Mardinli Sultan Kösen, 2 metre 47 cm boyuyla en uzun adam olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda. As bayrakları, as as. Ve yanında da en küçük adam duruyor.
 • En ince bel: 1.72 metre boyundaki Cathie Jung, 38.1 cm ölçülerindeki beliyle kitaptaki yerini aldı. Jung, Ethel Granger’ın (1905-1982) 33 cm ölçülerindeki beliyle kırdığı rekorun yeni sahibi. Benim kolum kadar beli var, gerçekten ilginç! Acaba nasıl bu kadar inceldi? Fotoğraftan da anladığım kadarıyla ablamız uzun bir süre korse giymiş herhalde. Bu forma kavuşmak isteyen bayanlar (gerçekten eminlerse) bildikleri diyetlerden şaşmasın. 

 • En uzun tırnak : 1979’dan bu yana tırnaklarını kesmeyen Le Redmon (ABD), tırnaklarının 8.85 m’ye uzaması için büyük özen gösterdi ve onları itina ile manikürledi. Ancak araba kazasında tırnaklarını kaybetti. R.I.P 8.85 metre 🙁  Acaba nasıl rahat edip bir şeyleri kavrayabiliyor?
 • Türk kürekçi dünya rekoru kırdı: Geçtiğimiz sene temmuz ayında “Kas gücüyle devri alem” sloganıyla kürekle Atlas Okyanusu’na açılan Eç, 312 gün süreyle denizde kalarak “Tek başına denizde en uzun kalan kürekçi” unvanı aldı.  Helal olsun be! Türkler denizlerin de hakimi. Asalım hemen bayrakları.
 • 22 yıllık çaba: Badamsinh Juwansinh Gurjar dünya rekoru kırmak için 22 yıl bıyığını kesmedi ve bıyığına sürekli bakım yaptı. 3.81 metre uzunluğundaki bıyıklarıyla rekorlar kitabına adını yazdırdı.
 • Sırt derisiyle kamyonet çekti : Sırt derisine takılan 2 çengel ile Hannibal Helmurto, 24 Ekim 2004’te Londra Croydon’da 4 tonluk bir kamyoneti 91.4 metre çekti. Deriye kanca mı, ciddi misiniz? Acımadan çekme olasılığı yok ki bunun, Derisi kopsa falan ne yapacak? Yani bu delilik değil de ne? Aynı Dong’unki gibi…
 • Kaktüs adam: Kanadalı bu genç adam ise Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için hiç denenmemiş bir yöntem buldu. Bir buçuk saat içinde vücuduna 1.000 tane iğne batırarak kaktüs adam olma rekorunu kırdı.1000 tane iğne ne? Bir tanesini görünce bayılan arkadaşım var.
 • 60 saat baş aşağı asılı durma rekorunu kırdı: Amerikalı sihirbaz David Blaine, ABD’nin New York kentinde bulunan Central Park’ta yaptığı 60 saat baş aşağı asılı durma rekor denemesini başarıyla tamamladı. Beyin mi dayanır 60 saat baş aşağı durmaya? Dikkat çekmenin bir başka yolu olsa gerek.

 • Dünyanın en küçük köpeği: ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan 4 yaşındaki Brandy, sadece 15 cm uzunluğunda. “Dünyanın en küçük köpeği” olarak Guinness’e giren 1 kiloluk Brandy, bir kemikten bile daha küçük. Bu köpek havlayabiliyor mudur, kaybolsa nasıl bulacaklar ki?
 • Dünyanın En Uzun Burunlu Adamı
  3- Dünyanın En Uzun Burunlu Adamı
  Mehmet Özyürek, 1949 Artvin doğumlu olan Özyürek 2010 yılının Mart ayında yapılan ölçümlere göre 8,8 cm’lik burnuyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı bence garip bir rekor ama adamın maşallahı var. Biz genetik mirasımızla, efor sarf etmeden de adımızı yazdırırız. Onun için buraya da asalım şanlı bayrağımızı.

Beğenirseniz ikinci part da gelebilir.

Kaynaklar

–> http://www.sabah.com.tr/galeri/dunya/en_ilginc_guinness_rekorlari/23

–> https://onedio.com/haber/guinness-rekorlar-kitabina-girmis-en-ilginc-25-insan-413172

(Visited 298 times, 1 visits today)