Devler Efsanesi – 1

Bölüm 1: Başlangıç

Uzun yıllar önce devler ve insanlar barış içinde yaşarlardı. O zamanlarda insanların içinde bazı bilgeler vardı. Devler ve insanların arası bozulursa bilgeler devreye girer ve bu durumu hemen düzeltirdi. Bu bilgeler barışı sağlamak için seçilmişlerdi ve soyları dünyanın sonuna kadar devam edecekti.

Devlerin içinden biri insanlara kin beslerdi ve onlardan nefret ederdi. Bir gün bir bilge bunu öğrendi ve kendi yararına kullanmak istedi. Sonra devin yanına gitti ve konuştular. Devin adı Denebris’ti. Denebris tanımadığı birine asla güvenemeyeceğini söyledi.Sonunda bilge kendini tanıttı. O karanlığın bilgesiydi, adı Noctis’ti ve kara büyü yapabilme yeteneğine sahipti. Denebris’e aynı tarafta olduklarını anlattı.En sonunda iş birliği yapmaya karar verdiler. Denebris, Noctis’e  insanları alt edebilmek için ne yapması gerektiğini sordu. Noctis ona devlerin liderini düelloda yenmesi gerektiğini ve ardından bir savaş ilan edebileceğini söyledi. Denebris devlerin liderini düelloya davet etti ve düello başladı. Denebris, Noctis’in hileleriyle ve kara büyüleriyle düelloyu kazandı ve devlerin eski liderini katletti. Devler ve insanlar devlerin yeni lideri olan Denebris’i selamladılar. Devlerin ilk toplantısında Denebris insanlara karşı savaş ilan etti ama Noctis’e dokunulmamasını söyledi ve işte o anda devler ve insanlar arasındaki ebedi savaş başlamış oldu.

jack-the-giant-slayer_06

Bölüm 2: Devlerin Laneti

Denebris, Noctis’in de yardımlarıyla sonsuz savaşı başlatmış oldu. Devler insanların evlerini yağmalamaya ve insanları katletmeye başladılar. Bilgeler haberi alır almaz harekete geçtiler.Önce devlere barış teklif ettiler ama devler bunu kabul etmedi. Bunun üzerine onlar da savaşmaya başladılar. Savaş iki ay boyunca devam etti.En sonunda bilgeler savaşı kazandı. Bilgeler savaşta hayatta kalan devleri ve  tabi ki Denebris’i mühürlemeye ve onları lanetlemeye karar verdiler. Bütün bilgeler konseyi bir araya geldi ve fikirler tartışıldı. Noctis de oradaydı kimse onun bir hain olduğunu bilmiyordu. Noctis neslinin daima devam edeceğini bildiğinden kendi aklında bir plan yaptı. Bilgelere devleri bir yere kapatarak kristal kilidini yapmalarını söyledi. Onlara hep barışçıl olmaları gerektiğini hatırlattı. Barış bilgesi Pacem, dostluk bilgesi Amicitia, sevgi bilgesi Amare, umut bilgesi Spem, cesaret bilgesi Fortitodo ve bilgelerin en büyüğü liderlik bilgesi Ductu bunu kabul etti. Hepsi birleştiler ve yer altına giden bir kapı yaptılar.Kristal büyüsü yapıp devleri lanetlediler ve bir kehanet bildirdiler. Kehanete göre devlerin lanetini en büyük ihanet-kar ve veya onun soyundan gelecek kişi -bu Noctis’in fikriydi- kaldırıp kristal  kilidini ortaya çıkan zümrüt anahtarla açabilirdi. Bilgeler kapıyı kilitlediler ve bir şeyin ters gitmesi durumunda ortaya bir ”ulla” yani ipucu kağıdı bıraktılar. İpucu çözülerek kapı bulunabilecekti. Aradan yıllar geçti. Devlerin laneti kehanet gerçekleşmediği için bozulmadı. Bilgelerin soyu devam ediyordu ve yeni bir macera başlamış oldu.

Devam edecek.

NOCTİS

8789778

 

(Visited 896 times, 1 visits today)