Doğum Günüm

Sabah uyandığımda terliklerimi giyip kahvaltıya geçtim. Çok heyecanlıydım bir an önce akşam olmasını bekliyordum çünkü akşam teyzemler, amcamlar, anneannemler, babaannemler, kuzenlerim ve arkadaşlarım gelecekti. Kahvaltımı yaptıktan sonra ödevlerimi yapmak için odama geçtim. Sonra test çözdüm ve kitap okudum. Sonra köpeklerim Maya, Paşa ve Oscar’ın mamalarını ve sularını yeniledim. Onlarla vakit geçirdim. Oyun oynadıktan sonra çok pislenmişlerdi. Ben de onları yıkamaya karar verdim. Elime hortumu aldım hepsini güzelce ısladım sonra tek tek şampuanlarıyla köpükledim. Onlarla işim bitmişti. Annemle akşamki organizasyon için alışverişe çıktık. Balonlar, mumlar, tabaklar, çatallar aldık. Alışverişimizi bitirmiştik ama saat çok geçmişti. Eve geldik ve doğum günüm için hazırlandık. Ben hazırlandıktan sonra köpeklerimizi de hazırladım .Çok şirin ve tatlı gözüküyorlardı. Bahçeyi doğum günüm için hazırladık.

Ve yavaş yavaş arkadaşlarımda gelmeye başlamıştı. Herkes gelmişti. Hiç beklemediğim anda ışıkları kapattılar ve bir anda mumlarla beraber pastam geldi. Pasta çok güzel görünüyordu. Mumları üfledim ve kestim. Herkese eşit olarak dağıttık pasta dilimlerini. Sonra ben kuzenlerimle ve arkadaşlarımla oyun oynadık. Tabii ki de köpeklerimiz de yanımızda vardı. Saklambaç oynadık ve daha bir çok oyun oynadık. Sonra sıra hediyeleşmeye geçti.

Herkes sıra sıra bana hediyelerini vermeye başladı. İlk olarak babam verdi. Hediye paketini açtığım anda şok olmuştum. Babam bana en çok istediğim instax(fotoğraf makinası) almıştı. Sonra sıra anneme geçti. Annem de bana kocaman büyük bir ayıcık almıştı. Anneminkini de çok beğenmiştim. Arkadaşlarım, akrabalarım ve kuzenlerim de ufak ama değerli eşyalar almıştılar. Herkesin hediyesini de çok beğendim. Ve herkes evine gitti. Biz de ailecek yatıp uyuduk.

 

(Visited 17 times, 1 visits today)