Dünya’nın En Güzel Süsleri

Merhabalar! Bugün sizlere çiçek türleri ve anlamları hakkında bir blog yazısı yazacağım.

KIRMIZI GÜLÜN ANLAMI :Çoğumuzun bildiği gibi GÜL aşkı ve sevgiyi anlatan bir çiçek türüdür. Sevgililer gününde çoğu kişi sevgilime ne alsam? Ne alırsam beğenir? Pahalı mı olsa yoksa ucuz mu olsa? Bu gibi sorular sorar, oysaki bir demet gül  yeterlidir.

gül ile ilgili görsel sonucu

 

 

BEYAZ ORKİDENİN ANLAMI: Genel olarak beyaz çiçekler, masumiyet ve tevazu gösterir. Beyaz orkide zarif bir görünüme sahip ve umut ile şekilleniyor. Yeni bir başlangıçta ya da saf bir sevgi anlamında verebilirsiniz sevdiğinize. Belki de romantik zamanlar da verilebilir. Beyaz orkideyi düğünlerde dekoratif bir çiçek olarak da kullanabilirsiniz. Bir beyaz orkideyi birine vererek onun  beyaz orkide gibi güzel ve özel olduğunu ifade edebilirsiniz.

orkide ile ilgili görsel sonucu

 

 

PAPATYA ÇİÇEĞİNİN ANLAMI:  Papatyanın anlamı temiz bir kalptir. ‘Saf bir sevgiyle seviyorum’ demenin en güzel yolu sevgilinize papatya hediye etmektir.

İlgili resim

 

 

LİLYUM ÇİÇEĞİNİN ANLAMI: Lilyum zambakgiller ailesindendir. Soğanlı bir bitkidir. Zambakgiller ailesinde genellikle turuncu, pembe, kırmızı, sarı gibi renklere de rastlanmaktadır. Lilyumun en çok tercih edilen rengi beyazdır. Gelin masası çiçeklerinde, kız isteme çiçeklerinde ve en çok kokulu çiçekleri sevenlerin tercih ettikleri bir çiçektir.

lilyum ile ilgili görsel sonucu

 

SÜMBÜL ÇİÇEĞİNİN ANLAMI: Sümbül çiçeği bağlılık ve sonsuz sevgi anlamını ifade eder. Güzel kokulu olması nedeniyle çokça tercih edilir. Kokulu çiçek sevenlerin ilkbahar ve yaz aylarında çokça talep ettikleri bir çiçektir.

sümbül ile ilgili görsel sonucu

 

LALE ÇİÇEĞİNİN ANLAMI: Lale çiçeği zarif, asil ve aşk anlamını ifade eder. Lale çiçeği insanlara rahatlık hissi uyandırır. Gururlu çiçek olarak da adlandırılabilir. İlkbahar aylarında çıkmaya başlayıp, yaz aylarının sonunda kaybolurlar. Buket ve aranjman haliyle de kullanılabiliyor.

lale ile ilgili görsel sonucu

 

 

HÜSNÜ YUSUF ÇİÇEĞİNİN ANLAMI: Hüsnü yusuf, karanfil ile aynı cinse bağlı bir bitkidir. Hüsnü Yusuf; mükemmellik, incelik ve kahramanlık anlamlarını ifade eder. Doğada ve kırlarda yetişir. Birçok rengi vardır. Çiçekçilikte aranjman ve buketlerde kullanılır.

hüsnü yusuf çiçeği ile ilgili görsel sonucu

Size çiçekler hakkında biraz  bilgi verdim ve artık biliyoruz ki dünyada yüzlerce hatta binlerce çiçek türü  olabilir.Ben size bu blog yazımda bu çiçek türlerinin sadece yedi tanesini tanıttım ve belki keşfedilmeyi bekleyen  daha bir sürü çiçek türü vardır!

 

(Visited 425 times, 1 visits today)