Başta Berbat Fikirler Diye Reddedilen Gişe Rekorlu Filmler

Biliyor muydunuz?  Günümüzde dünyaca ünlü, herkes tarafından bilinen ve gişe rekorlu bir çok film ilk başta berbat olduğu ve gişede tam bir fiyasko olacağı düşünüldüğü için reddedilmiştir. Bu filmlerden en fazla gişe rekorlu film;

Star Wars

George Lucas’ın filmi olan Star Wars, şu an gişe rekorları kırmış olmasına rağmen; ilk başta tam bir fiyasko olacağı düşünüldüğü için reddedilmiştir. Ancak en sonunda Twenttieth Century Fox, sekiz buçuk milyon doları riske atmış ve filmi kabul etmiştir. Bunun üzerine George Lucas ve ekibi İngiltere’ye uçup çekimlere başlamıştır. Bütçenin yarısı harcanmışken yalnızca üç kullanılabilir sahne çekilebilmiştir. En sonunda bir film çekilmiş ve ekip izlediğinde ellerinde patlayacak bir film olduğunu düşünmüştür. En sonunda film yalnızca otuz dokuz salonda oynamıştır. Ertesi gün otuz dokuz salonun etrafında acayip bir sıra olacağını Lucas bile tahmin etmemiştir. Star Wars kısa sürede 50 miyon dolar hasılat elde etmiştir ve şimdi yedinci filmi çekilmiştir.

Pamuk Prenses Ve Yedi Cüceler

Bir adam (Walt Disney) bir çizgi film çekmeyi düşünmüş. Ancak fikrini anlattığı çoğu kişi onun bu fikrine kahkahalarla gülmüştür. Ancak 2 Aralık 1937’de film Hollywood Vicente Bulvarındaki Carathay Çevre Tiyatrosu’nda gösterime girmiştir. Filmin yapımına 1,5 milyon dolar harcanmıştır. Ve hiç izlenmeyeceği düşünüldüğü için herkes filmi Walt Disney’in Aptallığı olarak adlandırmıştır. Ancak film hiç beklenmediği kadar izlenmiş hatta Disney her zora sıkıştığında bu filmi öne sürmüştür.

Karayip Korsanları

Bir zamanlar adı bilinmeyen bir yönetmen, korsanlarla ilgili bir film yapmış ancak silinip gitmiştir. On yıl sonra bir deneme daha olmuştur ama o da aynı şekilde sonuçlanmıştır. Daha önce bu korsan filmlerinin tutmamasına rağmen Jhonny Depp’in başrolde oynadığı Karayip Korsanları adlı bir film çekilmiştir.Herkes yine filmin tam bir fiyasko olacağından eminken film günümüzde çok ünlü olmuştur ve çok fazla seyirci karşına çıkmıştır.

Bunlar gibi ilk başta gişede fiyasko olacağı düşünülen ama şimdi çok ünlü olan diğer dört film;

  1. Kutsal Hazine Avcıları
  2. Back To The Future ( Geleceğe Dönüş)
  3. Evde Tek Başına
  4. Ucuz Roman
(Visited 118 times, 1 visits today)