Elektrikli Süpürge

Fen Bilimleri dersinde, elektrikli aletleri incelemeye başladık. Benim en çok ilgimi çeken elektrikli aletlerin başında elektrikli süpürgeler gelmektedir.

Sipariş ettiğinizde eve elektrikli süpürge getirip, nasıl kullanıldığını anlatıyorlar. Ayrıca, bazı gelişmiş elektrikli süpürgelerin tanıtım filmini de izliyorum.

Elektrikli süpürgeler vınnnnn diye ses çıkarıyorlar. Bu ses benim çok hoşuma gidiyor. O yüzden süpürge çalışırken yanından ayrılmıyorum.

Ayrıca, ben bebekken elektrikli süpürge ile çok oynuyordum. Şimdi sesinin çok güzel olmasından dolayı ilgi duyduğumu keşfettim.

Şu an elektrikli süpürgemizi söküp takabiliyorum. İçinde de su olan karışık bir makine. Fakat bebekken bu makineyi sökemiyordum. Süpürgenin aqua mate özelliğini hiç kullanmıyoruz. Halı yıkamak için kullanabiliriz. Çok güzel halı temizleyebiliyor. Aysel Teyze de bir günlüğüne aqua mate i almıştı.

İnsanların çoğu power nozzle özelliğini kullanıyor. Ayrıca halı süpürücünün ucunda da power nozzle yazıyor.

 

 

Süpürgenin altında 30 cm’lik bir fırça da var. Bu fırça yerleri süpürüyor. Eski süpürgede rain mate ıl  özelliği vardı. Hasta olduğumuzda buhar için kullanıyorduk. Elektrikli süpürgenin başlıklarını değiştirerek, yatağımızı, koltuklarımızı ve perdeyi süpürebiliriz. Bir de vazoları, lambaları, gece lambalarını süpüren ince uzun bir başlık var. Ucu çok ince başlıklarla koltukların ve kanepelerin kenarlarını temizleyebiliriz.

Elektrikli süpürgeyi çalıştırmadan kabına yeteri kadar su koymalıyız. Ayrıca, meyveli deterjan ve güzel kokulu deterjan da ekleyebiliriz.

Elektrikli süpürgenin hortumu da başlıktan gelen pis maddeleri, süpürgenin içindeki su kabına boşaltıyor.

Elektrikli süpürge her evde bulunan bir alettir. Benim anlatabildiğim bunlar.

Temiz bir dünyada daha çok görüşmek dileğiyle…

(Visited 211 times, 1 visits today)