Eski Telefonlar Yeni Telefonlara Karşı

Yıllar geçtikçe teknoloji de hızla değişiyor ve insanlar kullandıkları telefonların modellerine artık yetişemiyorlar. En sevdiğim markalar Iphone ve Samsung. Çok fazla özelliği var, her türlü bilgiye erişebiliyorum ve istediğim zaman istediğim oyunu oynayabiliyorum. Acaba eskiden olsaydı o zamanki telefonlarla nasıl vakit geçirecektim. Merak edip özelliklerini araştırdım ve eski modeller ile yeni modelleri karşılaştırdım.

Eskinin en popüler telefonları Nokia, Sony Ericson ve Panasonic markalarıydı. En önemli özellikleri sarjlarının hemen bitmiyor olmasıydı. Şimdiki akıllı telefonların şarjı 1 gün bile dayanmıyor. Ayrıca eski telefonları sürekli güncellemek gerekmiyordu aldığın gibi yıllarca kullanabiliyordun. Şimdi ise telefonlara sürekli yeni güncelleme geliyor ve güncelleme yapılmazsa telefonlar yavaşlıyor. Fakat eski telefonların en büyük özelliği sağlam olmalarıydı. O kadar büyük ve kalınlardı ki düşürüldüklerinde bile hiçbir şekilde zarar görmüyorlardı. Şu an ise akıllı telefon kullananların birçoğunun telefon ekranlarının kırık olduğunu görüyoruz.

Her ne kadar eski telefonlar yenilerine göre daha avantajlı görünse de yeni telefonlar sahip oldukları birçok program özelliği ile bence eski telefonlardan çok daha kullanışlı.

(Visited 507 times, 1 visits today)