Feng Şui Nedir?

Feng shui demek mekanların daha güzel enerjiyle dolması,mekan ayarlamaları ve dağınıklıkla kolay baş edebilmeyi anlatır.

Feng Shui Bizim Hayatımıza Ne Katar?

Eğer oturduğunuz evin çalıştığınız iş yerinin temiz enerji,bereket,mutlulukla dolmasını istiyorsanız feng shui tam da size göre. Bir mekan veya alan iyi bir  feng shuiye sahipse o mekan doğayla uyum içerisinde demektir. Fakat bir mekan kötü bir feng shuiye sahipse o mekan doğa ile uyum içerisinde değildir. Farklı bir anlamda feng shui demek evinizdeki veya iş yerinizdeki mobilya ve eşyaların uyum içerisinde düzenlenmesidir. Feng Shui de amaç orada yaşayan veya çalışan bireylerin daha mutlu ve sağlıklı olmasıdır. Bu uygulamada size gelen uğurlu obje ve nesneleri ev kapınıza, baş ucunuza koyabilirsiniz. Kapınıza nazar boncuğu,fil,nazar duası gibi size uğurlu gelen nesneleri koymanız evinize gelen kötü enerjileri atmanıza yardımcı olur. Ayrıca evinizde orkide ve bambu bulunmasının size faydaları vardır. Orkide mutluluk getirir. Bambu ise zorluklarla mücadele etmeye yardımcı olur.

feng shui ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca dediğim gibi nesnelerin yerleri feng shui için çok önemlidir. Duvara asılan fotoğraflar eğer hüzün,yalnızlık gibi negatif duygular içerirse bu sizin kötü enerji almanıza sebep olur. Fakat fotoğraflarda mutluluk gibi pozitif enerjiler varsa sizi aydınlatır. Eminim ki çoğunuz evinizde sizin kullanmadığınız,eski eşyaları bir çekmeceye tıkıyor ve o eşyalar günlerce hatta aylarca orada kalıp size negatif enerji veriyor. Fakat o eşyaları bırakmanız veya yoksullara dağıtmanız hem sizin açınızdan hemde yoksulların açısından çok iyi olur. O negatif enerji yüklü eşyaları bıraktığınızda size bolluk bereket ve ferahlık gelecektir. Sizin eviniz ve mutlu olmanız için bu adım çok önem taşır. Bu kuralı unutmamamız lazım .Feng Shui de ayna kullanımı çok önemli. Peki neden aynalar bizim için önemli? Aynalar doğru yerlere asıldığında bolluk ve bereket getirir. Aynı zaman da aynalar yanlış yere asılırsa evde gerginliklere sebep olur.Giriş kapınızın tam karşısına ayna asarsanız evinize gelen tüm bolluk ve mutluluk girdiği gibi geri döner. Kapının sağına veya soluna ayna asmak daha iyidir. Ayrıca yatak odanıza yatağın baş ucunu veya yatağı gören bir ayna olursa aranızdaki huzur bozulur.

İlgili resim

(Visited 166 times, 1 visits today)