FNAF – Five Nights At Freddy’s Oyun İncelemesi

Çoğumuzun FNAF olarak bildiği Five Nights At Freddy’s bir korku oyunudur. Oyunun maçı robotlara yakalanmadan bir pizzacıda 5 gece geçirebilmektir. Oyunun hikayesine çok girmeyeceğim. Oyunda en çok sevilen karakter FOXY’dir. Foxy genel olarak bir tilki korsan karışımı robottur, çok hızlı koşar ve zor alt edilir. Foxy dışında oyunda 3 ana karakter daha vardır. Bunlar Freddy, Chicka ve Bunny’dir. Bu oyun serisinin bir çok oyunu vardır ama ben sizi sıkmamak için sadece birinci oyunu anlatacağım. Oyunda iki kapı vardır canavarlar yanınıza bu kapılardan gelir ve sizi korkutur. Eğer 6 saat aslında 6 dakika dayanırsanız o geceyi geçiyorsunuz. Oyun söylediğim gibi ve adından da anlaşılacağı üzere 5 gece sürer. Bunlara ek olarak bir de bonus gece vardır. Bu gecede sizi korkutmak için ana karakter Freddy’nin altın versiyonu yani GOLDEN FREDDY gelir. Onu durdurmak tamamen şans işidir. O gecede bütün kameralarda ve her yerde onun yüzü gözükür ve durdurulamaz. Oyunun diğer karakterlerinden bahsedecek olursak:

Freddy ana karakterdir, bir ayı robottur.

Chicka bir kuş robottur.

Bunny ise bir tavşan robottur.

Oyunda en çok sevilen özelliklerden biri ise kamera sistemidir. Kamera sistemi oyuna apayrı bir zevk katmaktadır. Oyunda kamerada Foxy’i görmekte ilk bakışta çok korkunçtur ama Foxy çok hızlı olduğu için siz onu görür görmez şaşırmaya vaktiniz kalmadan kapıda beliriverir. Çoğu kişi oyunun en korkunç karakterinin Foxy olduğunu söylese de oyunun yapımcısına göre en korkunç karakter Bunny’dir. Bunun sebebi Bunny’nin nadiren de olsa ”UNMASK JUMPSCARE” yani maskesiz korku atlayışı yapmasıdır. ”UNMASK JUMPSCARE” Bunny’in maskesini çıkarıp korkunç bir şekilde jumpscare yapmasıdır. Açıkçası bana da oyunu oynarken bu olay oldu ve gerçekten çok korkunç. Aşağıdaki fotoğraftan anlayabilirsiniz.

unmask-bunnyOyun serisinin  son oyunu olan SİSTER LOCATION oyununda buna benzer birçok karakter bulabilirsiniz. Bu oyun serisinin tüm oyunlarını tüm platformlarda oynayabilirsiniz. Oyundan en büyük keyfi ve korkuyu  alabilmek için büyük ekran ve kulaklık ile oynama tavsiye edilmektedir ve oyundan gerçekten keyif almak istiyorsanız yerinizden kalkmadan oyuna korkunç sahnelerde bile bakmalısınız.

UYARI: Arkadaşlar bu oyun 18 yaş ve üzeri kişiler içindir.

(Visited 984 times, 1 visits today)