Geleceği Tahmin Eden Çizgi Film: SIMPSONS

Neredeyse hepimizin bildiği, severek izlediği bir çizgi film Simpsons. Çizgi filmin bazı bölümlerinde geleceğe dair kareler görebiliyoruz. Tesadüf müdür bilmem ama gerçekten geleceği görmüş bir çizgi film. Öncelikle Simpson ailesinin isimlerini belirtmek istiyorum.

Homer Simpson (Baba donat düşkünü), Bart Simpson (erkek kardeş, kaykay hayranı),  Marge Simpson (anne, upuzun mavi saçlı eş),  Lisa Simpson (kız kardeş, tam bir süslü) ve  Maggie Simpson (bebek kardeş, hayalperest bebek)

Örneklemek gerekirse henüz İphone markalı telefon çıkmamışken Homer Sımpson adlı karakterin Apple logosuna benzer logolu bir telefon kullanıyor. Ayrıca yanındaki Marge Simpson da aynı telefonu kullanıyor. Yani acaba çizgi filmden esinlenerek mi Iphone yapıld,ı yoksa çizgi film mi geleceği tahmin etti?

 

İkinci olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni cumhurbaşkanı Donald Trump’ın yürüyen merdivenlerdeki fotoğrafı.El sallamasına kadar aynı. Çizgi filmdeki tek eksik Donald Trump’ın eşi. Eğer bu sahneyi izlerseniz korumaların durduğu yer, bir hayranın kartonu düşürmesi ve Trump’ın hareketlerinin zamanlaması bile uyuyor. Kuşkulanmamak elde değil!

İlgili resimor

Üçüncü olarak filmde dans sahnesinde arka plandaki posterdeki binanın yıkılması ve gerçekteki karşılığı. Bunlar gerçekten tahmin mi? Posterdeki binanın ikiz kuleler olduğu söyleniyor ama emin değilim.

İlgili resim

Şimdi bu çizgi film ile ilgili yorumlarımı sizlerle paylaşacağım. Çok beğendiğim bir çizgi dizi. Karakterler, replikler her şey çok güzel ve komik. Zekice espriler yapılmış. Yaratıcılığın en üst seviyede olduğu bir çizgi dizi. Tam 27 sezon 574 bölümü yayınlanmış.Orjinal hali İngilizce olan çizgi filmin Türkçe dublajlı versiyonları mevcuttur.

Tesadüflerden biri ise Ebola Virüsünün çizgi filmde yer alması.Bu kadarıda fazla! Yani bunların tamamı tahmin mi? Kasıtlı olan bir şey mi? Ya da yapımcı gerçekten geleceği mi görmüş?

simpsonlar geleceği biliyor ebola ile ilgili görsel sonucu

Bu arada yapımcı demişken Simpsons çizgi dizisinin yapımcısından bahsetmek istiyorum: Matt GROENING. 15 Şubat 1954 yılında doğmuş hala hayatta ve 63 yaşında. Homer ve Margaret çiftinin çocuğu. İki kere evlenmiş ve 3 tane çocuğu var. Yayınlanmış bir sürü kitabı var. Bazıları ise SCHOOL IS HELL (Okul Cehennem), WORK IS HELL(İş Cehennem) gibi birçok kitabı var. Ayrıca Simpsons ile ilgili birden fazla kitabı var. Asıl mesleği karikatürist.

(Visited 1.234 times, 1 visits today)