Konya’da Bir Gün

Yazın biz ailemle Antalya’ya tatile giderken yolumuz Konya’dan geçeceği için orada yaşayan teyzemi ziyaret etmeye karar verdik. Yol çok uzundu bu yüzden yolda mola verdik. Mola verdiğimiz yerde kocaman bir park vardı. Ailemiz dinlenirken biz de parkta kardeşimle biraz oyun oynadık çok eğlendik sonra yolumuza devam ettik ve en sonunda Konya’ya vardık. Konya’da teyzemin evi var oraya gittik, orada 3 saat oturduktan sonra Anemon Otele gittik.O gece otelde yattık.

Sabah teyzem gelip bizi aldı ve Konya’yı gezdirdi. Teyzemin söylediğine göre Konya yüz ölçümü olarak Türkiye’nin en büyük şehriymiş. Gerçekten de çok büyük ve kalabalık bir şehir. Teyzem bizi önce Tuz Gölü’ne götürdü. Bu mevsimde gölün bazı yerleri kururmuş ve kuruyan yerlerde oluşan tuzlardan sofralarımıza tuz elde edilirmiş. Kışın ise gölün donduğunu söyledi teyzem. Bir dahaki sefere kışın gelip buz tutmuş gölün üstünde yürümek istiyorum. Tuz gölünden sonra çok acıktık ve Konya’nın ünlü yemeği olan etli ekmek yemek için güzel bir restorana gittik. Sonra alışveriş merkezine gittik. Teyzem oradan bize hediyeler aldı. Biraz gezdikten sonra çok yorulduk ve bir kafede oturduk.

Konya’da 2 gün kaldık ve sonra Antalya’ya tatil için yolumuza devam ettik. Ama Konya’yı çok beğendim ve tekrar gelmek istiyorum. Umarım bu sefer kışın gelirim.

(Visited 108 times, 1 visits today)